Görüş Bildir
Haberler
Üvey Oğlunun Kız Arkadaşına İstismardan 16 Yıl Ceza Almıştı: Üst Mahkeme Tahliye Etti

Üvey Oğlunun Kız Arkadaşına İstismardan 16 Yıl Ceza Almıştı: Üst Mahkeme Tahliye Etti

Üvey oğlunun kız arkadaşına cinsel istismarda bulunduğu iddasıyla yargılandığı davada 16 yıl hapis cezası alan sanık istinaf mahkemesi tarafından tahliye edildi. 17 yaşındaki L.D., “Tahliyeyi öğrendikten sonra kendime güvenimi kaybettim. Toplu taşıma araçlarına binemiyor, arkadaş edinemiyorum” dedi.

İstanbul’da L.D. (17) iki yıl önce ailevi sorunlarından ötürü evinden kaçarak erkek arkadaşı S.K.’nın evinde kalmaya başladı. Evde erkek arkadaşının annesi G.Ç. ile nikâhsız eşi M.K. (37) da vardı. İddiaya göre M.K., 29 Ekim 2018’de L.D.’ye tehdit ve şantajla tecavüz etti. 

Hürriyet'ten İsmail Saymaz'ın aktardığına göre, sevgilisinin kendisini yanına çağırdığını söyleyen S.K., “L.D. başından geçenleri anlattı. Bu hususlar cinsellikle ilgili olduğu için utancımdan anlatmak istemiyorum. L.D.’nin anlattığına göre üvey babam cinsel davranışlarda bulunmuş” dedi. Adli görüşme raporunda, L.D.’nin beyanlarının tutarlı ve güvenilir olduğu, istismardan bir ay sonra şikâyetçi olmasının yaşadığı olayın ağırlığı ile psikolojik durumu nazara alındığında normal olduğu belirtildi.

Suçlamaları reddetti

Suçlamaları reddetti

M.K. ise ifadesinde, o gün kayınpederi eve geldiği için L.D.’yi odaya gönderdiğini belirterek, “İçerlediğini düşünüp kapıyı çaldım. ‘Ne yapıyorsun?’ diye sorduğumda, Instagram’da gezdiğini belirtti. Sonra salona geçtim. Şantaj ve istismarda bulunmadım” dedi.

Üst mahkeme tahliye etti

Üst mahkeme tahliye etti

M.K. 1 Aralık 2018’de cezaevine gönderildi. Dava 16 Temmuz 2019’da bitti. M.K.’ya çocuğa yönelik cinsel istismar suçundan 16 yıl hapis cezası verildi. İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 25. Ceza Dairesi suçun hukuki vasfının değişme ihtimali, delillerin içerikleri ve niteliği göz önüne alınarak M.K.’yı tahliye etti.

"Sürekli atak geçiriyorum"

"Sürekli atak geçiriyorum"

2 Mart’ta görülen ilk duruşmada L.D., “Sanığın tahliye olduğunu öğrendikten sonra kendime güvenimi kaybettim. Sürekli atak geçiriyorum. Toplu taşıma araçlarına binemiyor, arkadaş edinemiyorum” dedi.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Özgür

Artık böyle olaylara şaşırmamaya başlıyorum,tecavüzcüleri salmaları ama iktidardan birisine bi yamuk yapildiginda fetocu diyip 20 30 yila veya muebbet e kad... Devamını Gör

Canı zerdüşt

Ülke ekseninden kaydı resmen. Boşlukta dönüyoruz sanki sistemsiz eğitimsiz. Her geçen gün daha da uzaklaşıyoruz insanî değerlerden. Adalet, eğitim, sağlık, ... Devamını Gör

lateral-malleol

Kim bilir ne yaşadı da insanın 'yuvam' demesi gereken yerden kaçtı? Geri dönmek istedi de ailesinin tepkisinden mi korktu? Ya da ailesi bunca zaman kızını ge... Devamını Gör