Ürünler İhtiyaç Sahiplerine Dağıtılacak: Ankara’da Belediye Atıl Arazilerde Tarıma Başladı

 > 
13bPAYLAŞIM

Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait tarım arazilerinde üretim başladı. Mansur Yavaş’ın talimatıyla ürünler toplandıktan sonra tek tek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

250 dönüm alana sebze, 500 dönüme ise patates ekiliyor

Sözcü'de yer alan habere göre, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın kırsal kalkınmayı ve tarımsal ekonomiyi desteklemek amacıyla tarım arazilerinin değerlendirilmesi yönündeki talimatı sonrası Gölbaşı Karaoğlan Mahallesi'nde 250 dönüm alanda sebze, 500 dönüm alanda ise patates ekimine başlandı.

"Atıl durumdaki arazilerde ekim yapılmaya devam edilecek"

Ekimi yapılan ürünler hasat zamanı toplayarak ihtiyaç sahibi ailelere ücretsiz dağıtacak. Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Fazıl Köremezli, sözleşmeli üreticilerden alınacak ürünler ile boş ve atıl durumda olan tarım arazilerini değerlendirerek ekim yapmayı sürdüreceklerini söyledi.

"Arazilerde biber, salatalık ve domates üretimlerimiz var"

Köremezli, “Bu arazilerde biber, salatalık ve domates üretimlerimiz var. Buradan elde ettiğimiz ürünleri toplayarak sosyal yardımlar kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere ulaştıracağız. Belediyeye ait diğer arazilerin analizleri bitmek üzere." dedi.

"Mazot ve ilaç desteği verilecek"

Köremezli ayrıca "İlçelerde bulunan kooperatifler, Ziraat Odaları ve çiftçilere tohum, gübre, mazot ve ilaç desteği vererek satın alma garantili bir şekilde üretim yapılmasını sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

Mansur Yavaş bir süre önce de kooperatiflerin ürettiği ürünlerin satıldığı 'Başkent Market'i faaliyete geçirmişti

Mansur Yavaş Tam Gaz: Seçim Vaatleri Arasındaki 'Başkent Market' Faaliyete Başladı - onedio.com
Mansur Yavaş Tam Gaz: Seçim Vaatleri Arasındaki 'Başkent Market' Faaliyete Başladı - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir