Ünlü Psikologların Hangi Sözü Seni Anlatıyor?

Psikoloji Testleri
353PAYLAŞIM

Psikoloji, birçok dalı olan, davranışları ve bunların altında yatan nedenleri inceleyen bir bilim dalıdır. Yüzyıllar boyunca bu bilim dalına oldukça çarpıcı ve aydınlatıcı çalışmaları ile bir çok psikolog yön vermiştir.

Peki ya seni, dünyaca ünlü hangi psikologların hangi sözü anlatıyor hiç merak ettin mi?

1. Haydi başlayalım. Düşünce tarzını genel olarak nasıl tanımlarsın?

2. Bu ütopyalardan hangisinin gerçekleşmesini daha çok istersin?

Edenin bulacağı bir dünya
Adil bir dünya
Hiçbir düşüncenin baskılanmadığı bir dünya
Dünya barışı

3. Herkesin bu hayatta karşı olduğu bir şey vardır! Peki, senin karşı olduğun şey nedir?

4. Bu insanlardan hangisi kesinlikle senden uzak dursun?

5. Sence bir insanı insan yapan en önemli olgu aşağıdakilerden hangisidir?

6. Hangisi senin için diğerlerinden daha önemsizdir?

7. Yaz tatilinde nerede bulunmak sana daha çok keyif verir?

Köyde/Memlekette
Evimde
Otelde
Sessiz, sakin bir koyda

8. Bu hayattaki en yakın arkadaşını öğrenerek testi bitirelim.

''Hеr şеy dеğişsе dе, bеnim için önеmli olan doğru davrandığımı bilmеktir.''

Seni anlatan söz; İvan Petroviç Pavlov'un ''Hеr şеy dеğişsе dе, bеnim için önеmli olan doğru davrandığımı bilmеktir.'' sözü. Sen her zaman doğruluktan, hoşgörüden, anlayıştan yana birisin. En önemli özelliklerinin başında geliyor bu. Seninle çok zıt bir şeyle bile karşılaşsan ona hoşgörüyle yaklaşırsın ve doğrulukla cevap verirsin. Dünya üzerinde savaşların var olmasını hiçbir zaman kabul edemezsin. Hepimiz bu dünya üzerinde yaşıyoruz; ne gerek var bunca savaşa dersin. Haklısın da. Herkes keşke senin gibi düşünceli bir insan olsa.

Özgürlük insanlara medeniyetin bir armağanı değildir. Hiç medeniyet yokken insanoğlu çok daha özgürdü.

Seni anlatan söz; Sigmund Freud'un ''Özgürlük insanlara medeniyetin bir armağanı değildir. Hiç medeniyet yokken insanoğlu çok daha özgürdü.'' sözü. Sen özgürlüğüne vurulan herhangi bir kelepçeye dayanamaz buna hemen karşı çıkarsın. Özgürlüğün senin en kıymetli hazinen. Zaten insanın doğasındaki en önemli hazinelerden biri de bu olmalı. Özgürlüğümüz olmasak ne olurduk ki? Bu mücadelenden vazgeçme. Vazgeçme ki insanlar seni gördükçe insan olduklarını hatırlasın ve unutmasın.

"Bir başka insanın sırtından mutluluk talep etmeye hakkımız yok."

Seni anlatan söz; Gündüz Vassaf'ın "Bir başka insanın sırtından mutluluk talep etmeye hakkımız yok." sözü. Sen haksızlığa, adaletsizliğe asla gelemezsin. Hayatının her alanında, herkese karşı adil olmak senin en karakteristik özelliğin. Adaletsiz davranan insanlar ise en büyük düşmanın. Öyle güzel bir kalbin var ki herkese yetecek kadar sevgi ve merhamet sahibisin. Keşke insanlar seni örnek alıp her zaman vicdanlarının sesini dinlese. Dünya ne güzel bir yer olurdu değil mi?

''Gözyaşlarınız belki bir gece akar, ama sabah sevinç doğar.''

Seni anlatan söz; Carl Gustav Jung'un ''Gözyaşlarınız belki bir gece akar, ama sabah sevinç doğar.'' sözü. Hayatın hep mücadele ederek geçti. Bulunduğun noktaya tırnaklarınla kazıyarak geldin. Bunların değerini çok iyi biliyorsun. Seni üzen bir olay olduğunda sabahına mutlu olacağını biliyorsun. Bu umudu taşıyorsun. Bu özellik seni o kadar değerli bir insan yapıyor ki. Herkesin gözünde mükemmel bir yerin var. Bu güçlü yapın seni örnek biri yapıyor. Alkışlıyoruz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
naile-selimo

Seni anlatan söz; Sigmund Freud'un ''Özgürlük insanlara medeniyetin bir armağanı değildir. Hiç medeniyet yokken insanoğlu çok daha özgürdü.'' sözü. Sen özgürlüğüne vurulan herhangi bir kelepçeye dayanamaz buna hemen karşı çıkarsın. Özgürlüğün senin en kıymetli hazinen. Zaten insanın doğasındaki en önemli hazinelerden biri de bu olmalı. Özgürlüğümüz olmasak ne olurduk ki? Bu mücadelenden vazgeçme. Vazgeçme ki insanlar seni gördükçe insan olduklarını hatırlasın ve unutmasın.

duygu-naz-basarir

Özgürlük insanlara medeniyetin bir armağanı değildir. Hiç medeniyet yokken insanoğlu çok daha özgürdü. Özgürlük insanlara medeniyetin bir armağanı değildir. Hiç medeniyet yokken insanoğlu çok daha özgürdü. Seni anlatan söz; Sigmund Freud'un ''Özgürlük insanlara medeniyetin bir armağanı değildir. Hiç medeniyet yokken insanoğlu çok daha özgürdü.'' sözü. Sen özgürlüğüne vurulan herhangi bir kelepçeye dayanamaz buna hemen karşı çıkarsın. Özgürlüğün senin en kıymetli hazinen. Zaten insanın doğasındaki en önemli hazinelerden biri de bu olmalı. Özgürlüğümüz olmasak ne olurduk ki? Bu mücadelenden vazgeçme. Vazgeçme ki insanlar seni gördükçe insan olduklarını hatırlasın ve unutmasın.

nazli-askin

Bir başka insanın sırtından mutluluk talep etmeye hakkımız yok." "Bir başka insanın sırtından mutluluk talep etmeye hakkımız yok." Seni anlatan söz; Gündüz Vassaf'ın "Bir başka insanın sırtından mutluluk talep etmeye hakkımız yok." sözü. Sen haksızlığa, adaletsizliğe asla gelemezsin. Hayatının her alanında, herkese karşı adil olmak senin en karakteristik özelliğin. Adaletsiz davranan insanlar ise en büyük düşmanın. Öyle güzel bir kalbin var ki herkese yetecek kadar sevgi ve merhamet sahibisin. Keşke insanlar seni örnek alıp her zaman vicdanlarının sesini dinlese. Dünya ne güzel bir yer olurdu değil mi?

hatice-albayrak2

Özgürlük insanlara medeniyetin bir armağanı değildir. Hiç medeniyet yokken insanoğlu çok daha özgürdü.

sadettinerdogan

Seni anlatan söz; Gündüz Vassaf'ın "Bir başka insanın sırtından mutluluk talep etmeye hakkımız yok." sözü. Sen haksızlığa, adaletsizliğe asla gelemezsin. Hayatının her alanında, herkese karşı adil olmak senin en karakteristik özelliğin. Adaletsiz davranan insanlar ise en büyük düşmanın. Öyle güzel bir kalbin var ki herkese yetecek kadar sevgi ve merhamet sahibisin. Keşke insanlar seni örnek alıp her zaman vicdanlarının sesini dinlese. Dünya ne güzel bir yer olurdu değil mi?

Görüş Bildir