Görüş Bildir
Haberler
Üniversitelerden Yeni Karar! Uzaktan Eğitime mi Geçiliyor? Hangi Üniversite Uzaktan Eğitim Kararı Aldı?

Üniversitelerden Yeni Karar! Uzaktan Eğitime mi Geçiliyor? Hangi Üniversite Uzaktan Eğitim Kararı Aldı?

Son dönemlerde adını çok fazla duyduğumuz Koronavirüsün Omicron varyantı sebebiyle ülkemizde önlem alınmaya başlandı. Bu önemlerin bir tanesi de en çok merak edilen üniversitelerin uzaktan eğitime geçip geçmeyeceği konusuydu. Kimi üniversiteler uzaktan eğitim kararı alırken kimisi de imza kampanyası başlattı. Peki salgın döneminde hangi üniversiteler uzaktan eğitime geçti? İşte yanıtı haberimizde sizlerle...

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Koronavirüsün Omicron varyantı üniversiteleri alarma geçirdi. Öğrencilerin eğitim ve öğretimine uzaktan devam edilecek üniversiteler belli oldu. Bazı üniversitelerde online eğitime dönüş başladı. Birkaç üniversite öğrencileri ise okullarının uzaktan eğitime geçmesi içim imza kampanyası başlattı.

İTÜ Uzaktan Eğitime Geçiyor

İTÜ Uzaktan Eğitime Geçiyor

İTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu, yeni tip koronavirüse karşı alınan yeni tedbirleri sosyal medya hesabından duyurdu.

Son bir haftalık dönemde yerleşkedeki yurtlarda kalan ve derslere devam eden öğrencilerde pozitif vakaların sayılarının hızla arttığını söyleyen Rektör Koyuncu, 2021-2022 Güz Yarıyılı sonuna kadar, yüz yüze yürütülen derslerin tamamının hibrit yöntemle yürütülmesine karar verildiğini açıkladı.

İTÜ Rektörü İsmail Koyuncu Açıklama

İTÜ Rektörü İsmail Koyuncu Açıklama

İsmail Koyuncu, “Öğretim elemanlarımız dersi sınıfta anlatacak ve sınıfa gelebilen öğrenciler dersi yüz yüze dinleyecek; sınıfa gelemeyen öğrenciler ise dersi eşzamanlı olarak Zoom yayınında uzaktan takip edecektir. Merkezi Derslik Binası’ndaki çalışma alanlarında seyreltmeye gidilecek ve bina içerisinde maske kullanımı konusunda güvenlik tarafından uyarılar sıklaştırılacaktır. Yarıyıl içi ve yarıyıl sonu sınavları yüz yüze gerçekleştirilecektir” dedi.

Hangi Üniversite uzaktan Eğitim Kararı Aldı?

Hangi Üniversite uzaktan Eğitim Kararı Aldı?
  • Koç Üniversitesi, 7 Ocak 2022'ye kadar Tıp ve Hukuk Fakültelerinde uygulamaları dersler hariç diğer tüm derslerin online yapılması kararlaştırıldı. Üniversite final sınavlarının da online düzenleneceğini duyurdu. 

  • Boğaziçi Üniversitesi de 4 Ocak 2022'ye kadar derslerin çevrimiçi işleneceğini açıkladı. Bazı öğrenciler de sosyal medyadan kampanya başlattı.

  • Hacettepe Üniversitesi'nde öğrenciler, 'Hacettepe Hibrit Sınav İstiyor' etiketi açtı.

  • Maltepe Üniversitesi öğrencileri de finallerin online yapılması için imza kampanyası başlattı

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın