Görüş Bildir
Haberler
Umut Oran, Göksel Gümüşdağ’ın Önlenemez Yükselişini Sordu

Umut Oran, Göksel Gümüşdağ’ın Önlenemez Yükselişini Sordu

08.08.2014 - 16:54

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kayınbiraderi Hasan Gülbaran’ın damadı Göksel Gümüşdağ’ın futbol dünyasındaki önlenemez yükselişi CHP Tarafından TBMM gündemine bir kez daha getirildi.

Kulüpler Birliği Başkanlığı ile Başakşehir Futbol yöneticili rastlantı mı?

“Gümüşdağ’ın atamalarında Erdoğan’ın kayınbiraderinin damadının olması, eşinin Erdoğan’ın Dolmabahçe Özel Kalem Müdürü olmasının etkisi var mı?”

Spor kulüpleri prim affını Gümüşdağ mı istedi?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kayınbiraderi Hasan Gülbaran’ın damadı Göksel Gümüşdağ’ın futbol dünyasındaki önlenemez yükselişi CHP Tarafından TBMM gündemine bir kez daha getirildi. Kendisi de eski futbolcu olan CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç’a, “Göksel Gümüşdağ’ın, Süper Ligdeki kulüp başkanları tarafından futbol ligi havuz sistemini yöneten Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı seçilmesi ve İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü A.Ş olmasında Erdoğan’A olan yakınlığı ile Gümüşdağ’ın eşinin Erdoğan’ın Dolmabahçe ofisinde özel kalem müdürlüğün yapmasının” etkisinin açıklanmasını istedi.

Umut Oran, Bakan Çağatay kılıç’ın yanıtlaması istemiyle TBMM’ye soru önergesi sundu. Önergedeki sorular öyle:

Futbol Ligi Havuzunun başında!

 • Göksel Gümüşdağ’ın, Süper Ligdeki kulüp başkanları tarafından futbol ligi havuz sistemini yöneten Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı seçilmesi için herhangi bir girişiminiz oldu mu? Bu görevlendirmeye getirilmesi için Recep Tayyip Erdoğan ve siz ne tür faaliyetlerde bulundunuz?

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü A.Ş yöneticisi

 • Göksel Gümüşdağ’ın, İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü A.Ş yöneticisi olması için herhangi bir girişiminizi oldu mu? Bu göreve atanması için ne tür faaliyetlerde bulundunuz?

Sebep Erdoğan’ın kayınbiraderinin damadı olması mı?

 • Göksel Gümüşdağ’ın futbol camiasındaki yükselişinde, sizin de bir dönem Özel Kalem Müdürlüğünü yaptığınız Recep Tayyip Erdoğan’ın kayınbiraderi olan Hasan Gülbaran’ın kızı Müge Gümüşdağ ile evli olmasının payı nedir?

Yoksa eşinin Erdoğan’ın özel kalem müdürü olması mı?

 • Göksel Gümüşdağ’ın futbol dünyasındaki yükselişinde, eşi Müge Gümüşdağ’ın, Tayyip Erdoğan’ın Dolmabahçe Ofisi’nde Başbakan Özel kalem Müdürlüğü yapmasından mı kaynaklanmaktadır?

Havuzdan para ödenecek mi?

 • Göksel Gümüşdağ, süper lig havuz sisteminden şahsi olarak kaç TL alacak? Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı olarak Gümüşdağ’a herhangi bir huzur hakkı, tazminat, maaş ödenecek mi, ödenecekse bu miktar aylık olarak toplam kaç TL’dir?

Prim affını Gümüşdağ mı istedi?

 • Halen TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmekte olan 639 sıra sayılı ‘Torba Kanun Tasarısına’ spor kulüplerinin birikmiş SGK Prim borçlarının faizlerini silinerek, borcun yeniden yapılandırılması için AKP milletvekillerinin verdiği önergeyi Göksel Gümüşdağ mı sizlerden talep etti?

Başakşehir hisseleri kimde?

 • İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü A.Ş.’nin yönetim ve denetim kurulları kimlerden oluşmaktadır, şirketin çoğunluk hisseleri kimin elindedir, şirketteki hisse dağılımı ve sahiplik durumu nedir? İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü’nün birikmiş SGK prim ve vergi borçları var mıdır, varsa her birisinin miktarı kaç TL’dir?

Başakşehir kimleri kaç paraya transfer etti?

 • İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü’nün Passolig kayıtlarına göre toplam kaç taraftarı vardır?

 • İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü bu sezon hangi futbolcuları kaç TL bedelde transfer etti, kulübün mali tablosu nedir?

Kasımpaşa’nın çıkışı da mı tesadüftü?

 • Erdoğan’ın yakınında olduğu takımların süper lig’e çıkması tesadüf müdür? Kasımpaşaspor’un birikmiş prim ve vergi borcu var mıdır, varsa bu borçların her birisi kaçar TL’dir?

 • İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yaptırdığı Başakşehir Fatih Terim Stadyumunun, İstanbul’un 39 ilçesi varken Başakşehir’e devredilmesi rastlantı mıdır?

Fatih Karagümrük ne olacak?

 • 1942 yılından bu yana kullanılan ve halen Fatih Karagümrük Kulübü’nün çalışmalarını yürüttüğü stadyum ne zaman yenilenecek? Seçim öncesinde Fatih Karagümrük Kulübü’ne verilen yeni stadyum sözü niçin yerine getirilmedi? Stadyum hükümetinizce yapılmayacaksa irtifak hakkı tesis edilerek Fatihlilerin kendi stadyumların yapmaları mümkün değil midir?
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın