Ümit Özdağ'ın Oy Kullanmaya Gittiği Okulda 'İYİ Partili Görevlilere Saldırı'

 > -

İYİ Partililer ve partinin milletvekili Ümit Özdağ hem oy kullanmak için hem de mühürlenen zarfların tutanak defterine geçirilmediği gerekçesiyle İstanbul Kağıthane'deki Mehmet Akif Ersoy İlkokulu'na gitti. İYİ Partililere burada bir grup tarafından saldırı düzenlendi. DHA, yaşanan arbedenin ardından gözaltına alınan 6 kişinin serbest bırakıldığını duyurdu.

İYİ Parti üyelerine karşı gerçekleşen saldırı kameralara böyle yansıdı 👇

Okulun dışında tartışma devam etti.

Gençlik kolları başkanı Ertürkmen '17:00'den sonra gelmeyin' diyerek tehdit edildiklerini belirtti.

İYİ Parti üyeleri bir açıklama yaptı: 'Sandık başkanı şikayet dilekçemizi yırttı.'

Özdağ saldırının ardından açıklama yaptı: 'Bir grup üzerimize geldi.'

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, olayların ardından TELE1'e açıklamalarda bulundu.

Özdağ şunları söyledi:

"Burada iki nedeni var okula gitmemin. Birincisi milletvekiili adayları aday oldukları bölgede istedikleri okulda oy kullanabiliyorlar. Kağıthane Mehmet Akif Ersoy İlkokulu'ndan bir şikayete dair telefon geldi. Hem oyumu kullanmak hem de durumu öğrenmek adına okula geçtim. Kapının önünde avukat arkadaşımızdan bilgi alırken, bir grup tazyikli şekilde üzerimize geldi. 'Kapıyı açın, kapıyı açın' diyerek. Biz zaten kapının önünden ayrılıyorduk. Laf attılar, ardından arbede çıktı. Arkadaşlarımıza saldırmaya devam ettiler. 6 kişi gözaltına alındı. Şikayetçi olduk. Arkadaşlarımız ve avukat arkadaşımız karakola gitti.
Ben ayrıca şikayetçi olmadım, saldırıya uğrayan arkadaşlarımız şikayetçi oldu."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir