Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Uluslararası Antalya Film Festivali Programında Açıklanan İlk 10 Film

 > 
143PAYLAŞIM

Uluslararası Antalya Film Festivali, 2015'ten önceki adıyla Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali, 1964 yılından bu yana Antalya'da düzenlenen Türkiye'nin en önemli film festivalidir. Festival, Antalya Büyükşehir Belediyesi (ABB) ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) tarafından her yılın sonbahar mevsiminde Antalya Kültür Merkezi (AKM) ve Cam Piramit’te gerçekleştirilmektedir.

Antalya Altın Portakal Film Festivali, Avrupa ve Asya'nın en köklü film festivallerinden biri, Türkiye'nin ise en eski ve uzun soluklu film festivalidir. Festival, 2005 yılından bu yana Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali adıyla gerçekleşmekte; festival programı içinde uluslararası yarışma bölümü de yer almaktadır.

İşte 2015 yılı Uluslararası Antalya Film Festivali Programında açıklanan ilk 10 film

1. The Wolfpack

Gerçeğe dokunuşuyla Maysles’ler ve Frederick Wiseman gibi belgeselcilerin izinden giden Crystal Moselle, kamerasını karanlık bir yaşam öyküsüne çeviriyor! The Wolfpack, #AntalyaFF programında!

The Wolfpack (2015)

2. Green Room

Jeremy Saulnier’ın üslubuyla bir ‘’Punk Thriller Picture Show’’ izlemeye ne dersiniz? Sizi bir odaya alıp kapıyı içeriden kitleyen Green Room, #AntalyaFF programında!

Green Room (2015)

3. Maraviglioso Boccaccio

Vebadan kaçarak doğanın gücüne kendini bırakmış 10 genç. İsyankar bir ruh, tutku, korku ve eğlence dolu bir film. Wondrous Boccaccio #AntalyaFF’de!

Wondrous Boccaccio (2015)

4. The Summer of Sangaile

Uçaklara hayran olmasına rağmen yükseklik korkusu nedeniyle  kokpite girecek cesareti bile olmayan Sangaile, aşkın gücüyle bu korkusunu yenmeye çalışacak. The Summer of Sangaile her yaştan izleyici büyüleyebilecek bir gençlik filmi.

The Summer of Sangaile (2015)

5. Dreamcatcher

Belgeselleri dünya çapında birçok önemli festivalde gösterilen Kim Longinotto'nun yeni filmi Dreamcatcher; #AntalyaFF Dünya Sinemaları Bölümü'nde sinemaseverlerle buluşacak.
Dreamcatcher (2015)

6. 600 Miles

65. Berlin Uluslararası Film Festivali'nden olumlu yorumlarla dönerek "En İyi İlk Film" ödülünün sahibi olan, jüri başkanı Joshua Oppenheimer'dan da büyük övgüler alan 600 Miles, #AntalyaFF'de! 

600 Miles (2015)

7. The Program

Zaferler ve düşüşler arasında pedal çevrilen bir hayat, Ben Foster’ın fiziksel ve psikolojik olarak çok şey verdiği oyunculuğuyla beyaz perdeye yansıyor! The Program, #AntalyaFF’de!

The Program (2015)

8. Taklub (2015)

Tayfun sonrası çocuklarını kaybetmiş bir anne, eşini kaybetmiş bir adam ve ailesini kaybetmiş bir çocuğun hikayesi Taklub, #AntalyaFF’de!

Trap (2015)

9. Son of Saul

"Başka türlü gösterilemez duyguları, izlenimleri hayal gücü yoluyla kışkırtabiliyor muyuz?” sorusuna cevap arayan Son of Saul, #AntalyaFF’de!

Son of Saul (2015)

10. Krisha

Trey Edward Shults’un kişisel ve belgesele yakın duruşuyla kendi 'Baskı Altında Bir Kadın'ını gösterdiği Krisha, #AntalyaFF’de!

Krisha (2015)

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mazot

Üzücü değil mi arkadaşlar ?

Görüş Bildir