Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ufak Bir Bademcik Ameliyatı Hayatlarını Kararttı! Minik Buğra ve Ailesi Yardımlarınızı Bekliyor

198PAYLAŞIM

Buğra bebek ve ailesi özel bir hastaneye bademcik ameliyatı için gitti. Ancak ailenin söylediklerine göre doktorun ameliyat sonrası ilgisizliği Buğra'ya çeşitli operasyonlar yapılmasına neden oldu. Bu operasyonların durumu daha kötü bir hale getirmesi nedeniyle aile zor günler yaşıyor.

2016 yılının Aralık ayında Buğra Bebek, bademcik ameliyatı için hastaneye yatırıldı.

Pendik'te bulunan bu hastanede ameliyat olan Buğra'nın ameliyatı ilk başta sorunsuz geçti.

Fakat, aileye göre ameliyat sonrası doktorun takipsizliği ve umursamaz tavırları sonucunda Buğra'ya tekrar operasyonlar yapıldı.

Yapılan bu operasyonun nedeni dinmeyen kanamalar olarak belirtildi. Ameliyat sonrası doktor, Buğra'yı taburcu etme kararı aldı ve ailesine teslim etti.

Oysa, Buğra'nın aort damarlarında operasyondan kaynaklı hasar meydana gelmişti.

Bunun sonucunda Buğra'nın kalbi ve solunumu dakikalar içinde durdu. Ailesinin elinde arrest olmuş çocuğa, aileye göre doktorun verdiği tepki ise çocuğu acil girişine yönlendirmek ve oradan giriş yapılması gerektiğini söylemek oldu.

BİMER, SABİM gibi çeşitli kurumlara şikayetlerini bildiren aile olumlu dönüşler alamadı.

Üstelik bazı kurumlarca bu durum, ''ameliyatta olabilecek şeyler'' olarak değerlendirildi. Aile de bu konuyu sosyal medyaya taşıdı. Amaçları ise, farkındalık yaratarak başka ailelerin de benzer sorunları yaşamasını engellemek.

Buğra'nın yaşadığı bu sorunlardan kurtulması için kök hücre tedavisi görmesi gerekiyor.

Olayın yaşandığı söylenen hastane, Buğra'nın tedavi masraflarının bir kısmını karşılayacağını söyleyip ardından bu fikrinden vazgeçti.

Tedavi için yeterli maddi imkanı olmayan aile, İstanbul Valiliği onaylı bir yardım kampanyası başlattı.

Başlatılan yardım kampanyasına destek olmak isterseniz ailenin hesap bilgileri:

Dileriz Buğra bir an önce sağlığına kavuşur ve benzer ihmallerin varlığı artık son bulur!

Aile bu konudaki duygu ve düşüncelerini sosyal medya hesaplarından da paylaşıyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
fikret-abi

Şimdi gidip o doktorun anasını avradını s*keceksin bir daha gün yüzü görmeyecek or*spu çocuğu,sonra aptal " doktoruma dokunma "cılar çıkacak bide onlarla uğraşıcaksın gerizekalı bilinçsiz toplum işte

Görüş Bildir