Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Twitter'ın Zaman Tünelinde Değişiklik

Anasayfa > Gündem

Twitter bir süredir tepki çeken yeni zaman tüneli modelini uygulamaya başlıyor. Yeni zaman tünelinde tweetler kronolojik sıra yerine kullanıcıların ilgi alanlarına göre sıralanıyor.

Twitter'in daha önce test amacı ile belirli bir grubun kullanımına sunduğu yeni zaman tüneli, kullanıcıların tepkisini çekmiş, yeni 'timeline'dan hoşlanmayan kullanıcılar, Twitter'i Facebook'a benzemekle eleştirmişti.

Twitter, bu yeniliği resmi blog sayfasında duyurdu.

Ayarlar'dan açılıp kapatılabiliyor

Ayarlar'dan açılıp kapatılabiliyor

Twitter’ın Ayarlar kısmından açılıp kapanabileceği söylenen yeni algoritmada zaman tünelinde önemli bir değişiklik olacak. Kullanıcılar burda ilk olarak en yeni tweet’leri değil, kendileriyle ilgili olduğu düşünülen tweet’leri başta görecek. Yeni tweet’ler ise bu kısmın hemen altında yer alacak. 

Twitter bir süredir buna benzer bir sistemi kullanmaya başlamış ve Twitter’ı takip etmediğiniz süre boyunca atılan önemli tweet’leri baş kısma tutturmuştu. Yeni gelecek olan sistemin bundan ne kadar farklı olacağı ve neler vadedeceği şimdilik bilinmiyor.

Deutsche Welle Türkçe ve LOG

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
66
10
6
6
3
2
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Sumeyye

E adam değişiklik yapılmayacağına dair tweet atmıştı? O.o

Fıttırella

hangi erkek sözünde duruyor ki..

oktay

yeni ufuklara yelken açma vakti geliyor o zaman.