Twitter'a 'Türkiye'de Ofis Aç' Önerisi

 > -
Abone ol

Twitter Uluslararası Kamu Politikalarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Colin Crowell daha önce BTK yetkilileriyle görüşmüştü [Fotoğraf: AA]

Türkiye'ye görüşme için gelecek olan sosyal ağ Twitter yöneticilerine Ar-Ge faaliyetleri yapma önerisi getirilecek. Ayrıca Twitter'a Türkiye'de ofis açması önerilecek.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Twitter yetkililerinden Türkiye'de ofis açmalarının yanı sıra Ar-Ge faaliyetlerini Türkiye'de yapmalarının isteneceğini belirtti.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ile Twitter üst düzey yetkililerinin, 25 Ağustos Pazartesi günü üçüncü kez bir araya geleceklerini anlatan Elvan, arzularının kamuoyuna mal olmuş sosyal medya kuruluşlarının Türkiye'de ofis açması olduğunu söyledi. Sosyal medya kuruluşlarının Türkiye'de ofis açmaları halinde işlemlerin daha sağlıklı bir yapıya kavuşarak hızlanacağını vurgulayan Elvan, "Arkadaşlarımız bu konuyu yine görüşecekler" dedi.

Pazartesi günü gerçekleşecek görüşmede, Twitter yetkililerinden Ar-Ge faaliyetlerini Türkiye'de de yapmalarının isteneceğini dile getiren Elvan, şöyle konuştu:

"Türkiye'de araştırma geliştirmeye yönelik ofis dışında faaliyet göstermelerinin önemli olduğunu düşünüyoruz. Yazılım alanında Türkiye'de önemli gelişmeler oldu. Bu anlamda bu tür merkezlerin Ar-Ge merkezlerinin Türkiye'de olmasını arzu ediyoruz. Twitter'ın Türkiye'de ofis açması, Ar-Ge faaliyetlerini Türkiye'de yapmaları ve Twitter'ın Türk kullanıcılar için daha anlaşılır olması dolayısıyla Türkçe bölümün uygulanmaya konması hususu konuşulacak."

BTK Başkanı Tayfun Acarer ve beraberindeki heyet ile Twitter'ın Uluslararası Kamu Politikalarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Colin Crowell arasındaki ilk görüşme 14 Nisan'da gerçekleşmişti.

Acarer ve beraberindeki heyet, Twitter Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Kamu Politikaları Direktörü Sinead McSweeney başkanlığındaki heyet ile 21 Mayıs'ta İrlanda'nın başkenti Dublin'de ikinci kez bir araya gelmişti. Dublin'deki ikinci görüşmede en somut gelişme, "Türkçe canlı destek hattının kısa süre içinde devreye gireceğinin" açıklanması olmuştu.

  • AA
Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir