Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Tweetler Google Arama Sonuçlarında

 > 
8PAYLAŞIM

Twitter'ın internette daha geniş yer bulma çalışmaları devam ederken, şirket tekrar Google ile anlaşarak, çok yakında herkese açık tweetleri Google arama sonuçlarında gösterecek.

En popüler sosyal medya sitelerinden olan ve özellikle ülkemizde, geniş bir kullanıcı kitlesine sahip Twitter, son yapılan araştırmalara göre, iş yaşamında en çok kullanılan ikinci sosyal ağ.

Fakat bu haberde konumuz, Twitter'ı kimlerin kullandığından ziyade, kullanmakta olanların yaptıkları paylaşımlar.

Herkese açık paylaşım yapan hesapların paylaşımları, çok yakında Google arama sonuçlarında görüntülenecek.

Daha önce 2009-2011 yıllarında Tweetlerin Google arama sonuçlarında görüntülenmesi için Google'a veri sağlayan Twitter, aradan geçen 4 yılın ardından tekrar Google ile anlaştı.

Buna göre ilerleyen haftalardan itibaren, Google'da yapılan aramalara göre, herkese açık paylaşım yapan kullanıcıların ilgili Tweetleri, arama sonuçlarında görünecek.

Son 4 yıldır Tweetlerin Google arama sonuçlarında görünmesini neden istemediği merak edilen Twitter, bu özelliği zaten kullanmakta olan Facebook ve Google+ gibi rakipleri karşısında güçlenmeye çalışacak.

Bakalım Twitter'ın Tweetleri arama sonuçlarında göstermesi, kullanıcı sayısında değişikliğe neden olabilecek mi?

ShiftDelete.Net

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir