Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı, Kolonya, Makarna... Koronavirüs Salgını Sonrasında Ülkeler En Fazla Hangi Ürünlere Talep Gösterdi?

584PAYLAŞIM

Koronavirüs salgını tüm dünyayı olumsuz bir şekilde etkilemeye devam ediyor. Bazı ülkelerde sokağa çıkma yasağı ilan edilirken çeşitli ürünlere de talep bir anda arttı. Yakın dönemde sosyal medyaya yansıyan tuvalet kağıdı kuyrukları ve izdihamını çok iyi hatırlıyoruz. Olası panik anlarında yapılan alımlara İngilizce'de "panic buying" tanımı yapılıyor. 

Ülkelerde en çok rağbet edilen ürünleri sizler için derledik.

Almanya - Tuvalet Kağıdı

Almanya'da tespit edilen vaka sayısı yüksek ancak salgınla mücadele konusunda oldukça başarılı bir çizgi çiziyorlar. Bununla birlikte salgın haberlerinin yayılmasının ardından ülkede tuvalet kağıdı ve temizlik ürünlerine olan talep patladı.

Amerika - Silah & İçecek

Amerika Birleşik Devleti de panik satım alımlarının arttığı bir ülke. Amerika'da özellikle silah alımları rekor bir seviyeye gelmiş durumda. Bununla birlikte halk içecek ve yiyecek konusunda da yoğun stok yapıyor.

Birleşik Krallık - İçecek & Tuvalet Kağıdı

Birleşik Krallık toplumsal bağışıklık konusu uzun süre gündemde yer almıştı. Şu sıralar tuvalet kağıdı ile birlikte içeceklere yoğun talep var.

Bulgaristan - Turunçgiller

Bulgaristan daha çok bağışıklığı güçlendiren besinlere yönelmiş durumda. 330'dan fazla vakanın görüldüğü ülkede portakal, mandalina, greyfut ve limona hücum var.

Fransa - Prezervatif & Şarap & Hazır Gıda

Fransa da Avrupa'da en kötü etkilenen ülkelerden birisi. Sokağa çıkma yasağı var. Marketlerde prezervatif, şarap ve hazır gıda en fazla rağbet gören ürünler arasında yer alıyor.

Hollanda - Çeşitli Maddeler(!)

Hollanda'da Red Light'taki bazı çeşitli madde satıcılarının 6 Nisan'a kadar kapalı kalacağını duyuran yerel yönetim sebebiyle semtte uzun kuyruklar oluşmuştu.

İspanya - Hamur İşi, Hazır Gıda & Şarap

İspanya'da durum her geçen gün ciddiyetini sürdürüyor. Halk hazır gıdaya hücum ediyor ve yoğun stok yapıyor. Bununla birlikte şarap da en çok alınan ürünler arasında yer alıyor.

İskandinav Ülkeleri - Ağrı Kesici

İskandinav ülkelerinde hazır gıdaya büyük rağbet var. Tuvalet kağıdı da sıkça alınıyor ancak ağrı kesiciler ürün listelerinde başı çekiyor.

İtalya - Şarap & Makarna

Salgının en kötü etkilediği ülkelerin başında gelen İtalya'da halk yoğun bir şekilde şarap ve makarna alıyor.

Türkiye - Kolonya & Makarna

Ülkemiz de panik satım alımları görülüyor. Tuvalet kağıdı ile yakın zamanda sosyal medyaya düşen haberler olmuştu. Ülkemizde kolonya ile makarnaya büyük rağbet var. Öyle ki geçtiğimiz günlerde "Tüm ülkeye yetecek kadar makarna stoğumuz var." açıklaması da yapılmıştı.

Singapur - Hazır Gıda & Tuvalet Kağıdı

Singapur'da da tuvalet kağıdı ile hazır gıdaya hücum var.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gelirkenyogurtal

İnsan karantinada diye diye sikilir mi ya?

aybuce

Fransızlar pompiş derdinde hala

renginibelliet

ulan biz niye hep makarnaya sarıyoruz :D demekki ülkenin tamamı makarnacı :D

yeditepeli

milletteki bu tuvalet kagidi korkusunu anlamiyorum

sema-maral-sahin

götlerini yıkamıyorlar bence o yüzdendir

fransiz

Evet evde bol bol prezervatif stogu yaptigimiz dogrudur ama sikinti surda hicbir fransizi disariya cikmaya evine getirmeye ikna edemiyorsun :) yine ne varsa bizim turk, maroken, tunuslu ve italyanlarda var :)))

Görüş Bildir