Görüş Bildir
Haberler
Türkiye ve Katar Arasında Su Yönetimi Anlaşması

Türkiye ve Katar Arasında Su Yönetimi Anlaşması

Türkiye ile Katar arasında su yönetimi konusunda imzalanan anlaşmanın onayı Resmi Gazete'de yayımlandı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Resmi Gazete'de yayımlanan 21 Mart 2021 tarihli kararda '26 Kasım 2020 tarihinde Ankara'da imzalanan ekli 'Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve Katar Devleti Hükümeti Arasında Su Yönetimi Alanında İşbirliği Mutabakat Zaptı'nın onaylanmasına, 244 sayılı Kanunun 5'inci maddesi ve 9 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2'inci ve 3'üncü maddeleri gereğince karar verilmiştir' ifadeleri yer aldı.

Resmi Gazete'de yer alan kararda, Türkiye ve Katar'ın işbirliği alanları 'entegre su kaynakları yönetimi, su tesisleri yönetimi, kıyı ve geçiş suları yönetimi' olarak maddelendi.

Bakanlık: "Suyun paylaşılması söz konusu değil"

Bakanlık: "Suyun paylaşılması söz konusu değil"

Tarım ve Orman Bakanlığı, kasım ayında yaptığı açıklamada söz konusu anlaşmanın 'su yönetimi alanında deneyim ve tecrübelerin paylaşılması ile bilgi alışverişini' mümkün kılacağı bir metin olduğunu, iki ülke arasında suyun paylaşılması ve benzeri hususları içermediğini belirtmişti.

Bu haberler de ilginizi çekebilir 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
28
7
4
1
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Barış

Amk şu sikik arap sevdası bitmiyor bu ülkede

Leyla Ada Kara

Kanal İstanbul arazini katarlılara sattılar, su yönetimini de paylaşıyorlar. Yarın bir gün kanaldan geçen gemilerin izinlerini de verirler sonra kendi bağıms... Devamını Gör

Halil orman

türkiye bu gidişle katarın eyaleti falan olacak