Görüş Bildir
Haberler
Türkiye Barolar Birliği, Adalet Bakanı'nı Kınadı

Türkiye Barolar Birliği, Adalet Bakanı'nı Kınadı

Caner
05.04.2015 - 13:21
İçeriğin Devamı Aşağıda

Türkiye Barolar Birliği (TBB) “Unutmayalım ki her devlette hakim ve savcı sıfatlı görevliler vardır. Ancak sadece demokrasilerde bağımsız savunma bulunur ve bağımsız savunma sayesinde hakimler hakim, savcılar savcı olabilir.” dedi.

TBB, Adalet Bakanı'nın Türkiye Barolar Birliği üzerinden avukatlığı hedef alan sözleri üzerine açıklama yaptı. Yazılı açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

“Türkiye Barolar Birliği olarak biz daima yapıcı davranırız. Tüm ülkemizi ilgilendiren bu zor süreçte de daima birlik beraberlik dedik; terörü lanetledik, makul çözümler önerdik. Hiçbir zaman hiçbir siyasi partinin ön veya arka bahçesi de olmadık. Hiçbir baskıya da boyun eğmedik.

Hepimizin derinden etkilendiği ve tüm siyasilerden ve yetkililerden yapıcı yaklaşımlara en çok ihtiyacımız olan bugünlerde - hem de yargı şehidimizle ilgili bir törende önceki Adalet Bakanı'nın hukukçu kimliğini unutarak - 'küçük siyaset' yapmasını, Türkiye Barolar Birliği üzerinden avukatları hedef almasını kınıyoruz. Unutmayalım ki her devlette hakim ve savcı sıfatlı görevliler vardır. Ancak sadece demokrasilerde bağımsız savunma bulunur ve bağımsız savunma sayesinde hakimler hakim, savcılar savcı olabilir.”

CHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın