Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Türkçe Rap'in Aşka Dair En İyi Şarkıları -2

578PAYLAŞIM

Açıkçası konunun ilk bölümünü paylaştıktan sonra devamı istense de üşengeçliğimden dolayı bi' liste daha çıkarmak içimden pek gelmemişti. Ama şuan vaktim ve o ruh halinde olduğuma göre size yeniden bu başlık altında güzel şarkılar sunacağım. :)

Deniz Gürzumar - Deliler Gibi

Deniz Gürzumar, yeni bi' isim diyemeyiz. Berk "Beta" Bayındır'ın yakın dostu olan Deniz Gürzumar'ın az denemeyecek kadar parçası var gerek protest, gerek bu tarz melankolik. Fakat rap müziği bıraktı çünkü gereken ilgi gösterilmedi kendisine. Ben birçoğunun aksine kendisini hep iyi bulmuşumdur. Şuan kendisi oyunculuk kariyerinde boy gösteriyor. Son zamanlarda birkaç dizide de oynadı fakat şuan isimlerini hatırlayamıyorum.

Beta - Pardon Aşkım

"Beta" demişken kendisine yer vermemek olmaz, zaten kendisi de Türkiye'de funky rap'i en iyi yapan isimlerden biri...

Beta Ft. Doğa Bora - Tutarsız

Beta demişken bi' şarkısını daha eklemek istedim. Önceki şarkının aksine bu şarkı: aşka dair ama funky türde değil; melankoli türünde yapılmış. Beta'ya bu parçada Geniş Aile dizisinden büyük bi' ün kazanan Doğa Bora Akkaş eşlik ediyor. Kendisi de tıpkı Deniz Gürzumar gibi müzikte yeterince ilgiyi görmediğinden devam etmemeyi tercih etmişti.

Ege Çubukçu - Nasıl Geçtiğini Anlamadan

"Herkes ölür ama yaşayamaz hayatı..." desek şarkının özeti olur. Şarkıda aşktan fazlası anlatılıyor ama, siz şarkıyı başından sonuna kadar dinleyin öyle yorumlayın :P

Elleran Elvis - Eşya 6

Elleran Elvis'i kişilik yönünden yakın zamana kadar pek sevmesek de birçoğumuz, son zamanlarda kendini bir hayli düzelttiği gerçek. Bu şarkıyı dinlerken hemen hemen hepinizin keyif alacağını düşünüyorum.

Enes Alper x Vice - Aşkın En Saf Hali

Bu ikili bir araya geldiğinde çok iyi işler çıkarabiliyor özellikle melankolik türde. Önümüzdeki parçalarda da göreceksiniz :)

Farazi V Kayra - Mevsim Olmayan Mekanlar V: Unutulanlar feat. Karaçalı, Vinyl Obscura

Farazi V Kayra, ve Karaçalı... Bu şarkıya bi' açıklama yazmak istemiyorum ama sadece şunu söyleyebilirim, bu iki listenin en güzel parçası budur benim için. Bu arada, Kayra'nın olduğu bölüm storytelling olsa da, Karaçalı'nın söylediği bölüm daha melankoli, aşka dair yazılmış ondan paylaşıyorum.

Gazapizm - Mualla

Ne diye üzdün bu adamı be Mualla...

Mackberk Dayı - Kendine İyi Bak

Ben çok seviyom bu adamı ya... Müziğe ara verdiğini açıkladı ama şimdiye kadar yaptığı parçaları replay butonunu kırana kadar dinleyeceğiz...

Pit10 - Ortam Kızı

Sene 2009 olması lazım, Pit10'un En Sevilen Nefret Edilen Adam albümünü çıkardığı zamanlar... İnternetten bedava indirilebilir bir şekilde kendi sitesinden sunmuştu bize. O zamanlar merak edip indirmiştim ve albümde en beğendiğim parça buydu. Yine funky tarzında yapılmış bi' parça, beğeneceğinizi düşünüyorum :)

Saian - Al Sevgilim Anne Ol Bununla

Türkçe Rap camiasında genel kültürü ve kelime dağarcığı en iyi isimlerden biri Saian...

Saian - Kağıt Bir Gemi ve Süreya'dan Bir Dize

Bir önceki parçadaki açıklamamı doğrulama niteliğinde, Saian'ın bi' parçasını daha listeye ekleyeyim dedim...

Hamza Yetik - Ekim 3

Her geçen gün daha çok tanınan Hamza Yetik'e, Hamza abimize de yer vermemek ayıp olur listede.

Şehinşah - Plüton

"...Yörüngende dönüp duran azami gerzekleri sev sen,

sevgili ekseninde sersefilim ben senin hep..."

Vice - Yakamoz 2

Vice melanko türünde gerçekten en iyi yapan isimlerden biri benim gözümde...

Bonus: Taladro - Deniz Kızı

Açıkçası, Taladro'ya melankodan başka türde hemen hemen hiç parçası olmadığından yer vermeyi düşünmüyodum fakat birkaç kişi isteyince ekleyeyim dedim, sonuçta bu listede konumuz aşk. Bu şarkıyla birlikte, bi' listenin daha sonuna geldik. Birdahaki listemde protest rap'i elden geçirmeyi düşünüyorum. O listede görüşürüz :D

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir