TSK Açıkladı: Türk Jetleri Suriye'de PYD/YPG Hedeflerini Vurdu

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Türk jetleri Halep'in kuzeyindeki PYD, YPG hedeflerini vurdu. TSK tarafından yapılan açıklamaya göre paletli zırhlı araç, karargâh binası ve barınak dahil 18 hedef imha edildi.

TSK, Fırat Kalkanı Harekâtı’nda 19 Ekim 2016 günü saat 21.11 - 23.59 saatleri arasında meydana gelen gelişmeler konusunda açıklamalarda bulundu.

Açıklamada, PYD/PKK'nin Suriye'de bulunan Bab istikametindeki Al Hasi, Eashiyah, Urum Al Qurah, Wardiyah, Kawl Suruj mahallerini ve Shahba Barajı'nı ele geçirerek kontrol altına aldığı alanı doğuya doğru genişlettiği belirtilerek, "42 IŞİD hedefine ve 13 PYD/PKK hedefine ateş destek vasıtaları tarafından atış yapılarak, IŞİD ve PYD/PKK terör örgütü mensupları baskı altına alınmış ve manevra kabiliyetinden yoksun bırakılmıştır" denildi.

"18 hedefe 26 bomba"

Açıklamaya şöyle devam edildi:

"PYD/PKK'nın yeni kontrol altına aldığı bölgede bulunan 18 hedefe 26 bomba atılmış, PYD/PKK unsurlarınca karargâh, toplanma/barınma ve silah/mühimmat deposu olarak kullanılan dokuz bina, bir zırhlı araç ikisi silahlı dört araç imha edilmiştir. Harekât sonucunda yaklaşık 160-200 PYD/PKK terör örgütü unsurunun etkisiz hale getirildiği kıymetlendirilmektedir."

Reuters

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

2016Fırat KalkanıIŞİDSuriyeTerörTürk Silahlı Kuvvetleri
Görüş Bildir