Trump'ın Kulağına Fısıldayan Kadın: Peki Kim Bu Kellyanne Conway?

 > -
Abone ol

Ağustos 2016'da Donald Trump'ın seçim kampanyasının yöneticisi görevine gelen Kellyanne Conway, Cumhuriyetçi bir başkan adayının kampanyasını yöneten ilk kadın oldu. Seçim kampanyası boyunca Trump ile birlikte seyahat eden Conway, sık sık TV kanallarında boy gösterdi ve Trump adına konuşmalar yaptı. 49 yaşındaki 'politika ustası' 22 Aralık 2016'dan bu yana da ABD Başkanı Donald Trump'ın danışmanlığını yapıyor. 

Siyasi geçmişi oldukça güçlü bu politik uzman geçtiğimiz günlerde, Oval Ofis ABD Başkanı'nı ziyarete gelmiş Afro-Amerikan liderlerle dolu iken koltukta dizlerinin üzerine oturup telefonuyla uğraşınca bir anda vatandaşların ve medyanın dikkatini üzerine çekti...

Trump, Sayın Conway için şu sözleri söylemişti; "O benim zaferimde çok önemli rol oynamış güvenilir bir danışman ve strateji uzmanı."

Trump ayrıca partisinin ve kendinin yarattığı gündemin asla vazgeçmeyen bir savunucusu olduğunu ifade ettiği danışmanının, kendisiyle birlikte çalışmaya devam edeceğinden de memnun olduğunu dile getirdi.

Geçtiğimiz Pazartesi günü Donald Trump 'Afro-Amerikan Tarihi Ayı' sebebiyle bazı liderlerle bir araya geldi. Conway'in Oval Ofis kanepesindeki rahatlığı ise dikkatlerden kaçmadı.

Dizlerinin üzerinde koltukta oturmuş ve telefonuyla ilgilendiği görülen Conway'in fotoğrafı sosyal medya üzerinde hızlıca yayıldı.

Görünen o ki Trump, en az kendisi kadar ilginç bir danışmana sahip. Peki kimdir bu Kellyanne Conway? Gelin yakından bakalım...

1. Oldukça iyi eğitim almış bir politika uzmanı.

Trinity College Washington'den siyasi bilimler diplomasını alan Kellyanne Conway daha sonra Oxford Üniversitesi'nde okudu.

Phi Beta Kappa'ya kabul edildi ve bunun üzerine George Washington Üniversitesi hukuk fakültesinden de mezun olarak eğitimini tamamladı.

2. Beyaz Saray'ın en yüksek rütbeli kadını ünvanı onun elinde...

3. Dört çocuk annesi ve mutlu bir evliliği var.

New Yorklu bir avukat olan George T. Conway ile 2001 yılında bu yana evli. Bundan önce ise cumhuriyetçi avukat ve Law & Order dizisinde oynamış Tennessee senatörü ile romantik bir ilişkisi olduğu öne sürülmüştü.

4. Kellyanne ayrıca eski bir güzellik yarışması birincisi ve 'çok hızlı böğürtlen paketleyebildiğini' vurguluyor...

Cosmopolitan'da yer alan bilgilere göre Kellyanne New Jersey'nin küçük bir kasabasında büyüdü ve 1982 yılında New Jersey Böğürtlen Prensesi güzellik yarışmasını kazandı. 

 2008 yılında yaptığı bir açıklamada ise yalnızca güzellik yarışmasını kazanmadığını ayrıca dünya şampiyonu bir böğürtlen paketleyicisi olduğunu söylemişti.

5. Cumhuriyetçi meclis üyeleri ile kapsamlı çalışmalar yaptı. Kariyerinin başlarında Clintonlara saldırması ile tanındı.

6. Kadınlarla dolu bir evde büyüdü.

Anne ve babası o 3 yaşındayken boşanan Kellyanne, evde annesi, anneannesi ve 2 teyzesi ile birlikte büyüdü. "Beni 4 Katolik İtalyan kadın büyüttü" diyor bir ifadesinde.

7. Trump kampanyasını başarılı bir şekilde başlattıktan sonra Ted Cruz ile de çalıştı.

Ted Cruz'un seçim kampanyası için para toplamayı hedefleyen projenin reklamını yapan Conway'in kendisi de geçtiğimiz sonbaharda Ted Cruz'a 5.400 dolarlık bir bağış yaptı.

8. Bir yazarla birlikte ortak yazmış olduğu 'Kadınlar Gerçekte Ne İster' diye başlayıp uzunca devam eden isimli bir kitabı var.

"Kadınlar Gerçekte Ne İster: Amerikan Kadınlar Demokratik Stratejisler Arasında Yaşadığımız Şekli Değiştirmek İçin Nasıl Sessizce Politik, Irksal, Sınfısal ve Dini Çizgileri Ortadan Kaldırıyor" adlı kitabı Celinda Lake ile birlikte yazdı.

9. Politikanın erkek egemen bir iş olduğunun farkında olduğunu söylüyor...

"Erkek egemen bir işini içinde yıllardır var olduğumun farkındayım. Bu işte tutku için yer var ama asla duygular için değil. Bunu insanlara hep söylüyorum, sakın yanılmayın, ben gündüzleri bir erkeğim," diyor.

10. Trump'ın çok tartışılan göçmen politikasının arkasında duran isimlerden biri.

Trump'ın mevcut kampanyası fazlasıyla katı olmuş olsa da, 2014 yılında Kellyanne Comway cumhuriyetçileri daha ılıman bir göçmenlik kanunu reformu yapmaya yönlendirmeyi denemişti. Kellyanne'in savunduğu nokta ise 11 milyon yasadışı göçmen ve ABD arasında uzlaşmaya gidilmesi gerektiğiydi.

11. Mitt Romney'e karşı çok sert bir tavır takınmaya devam ediyor.

Trump'ın seçim kampanyası sırasında oldukça eleştirel yaklaşan Mitt Romney, artık devlet bakanı bile olabilir gözüyle bakılıyor. Kasım ayında görüşen ve barıştıkları göze çarpan ikili ılımlı mesajlar verse de, Kellyanne Conway attığı bir tweetle Mitt Romney hakkında sosyal medya ve özel iletişimler üzerinden sürekli olarak uyarıldığını ifade etti. 

Bazı haber kaynaklarına göre bu hareketi için Trump, danışmanına fazlasıyla sinirlenmiş!

12. Kürtaj karşıtı bir kadın olduğunu her fırsatta dile getiriyor.

Washington Post'a yaptığı açıklamasında kürtaj yaptırmış kadınlar tanıdığını ve onları asla yargılamadığını söyleyen Conway, kürtaj karşıtı hareketin büyük bir destekçisi olarak görülüyor. 

2017 Mart ayında düzenlenen kürtaj karşıtı bir yürüyüşe katıldı ve bir konuşma yaptı.

13. ABD Başkanı Trump'ın kızı Ivanka’nın ürünlerinin reklamını ulusal TV kanalında yapabiliyor.

Şubat ayında bir mağaza Ivanka Trump'ın ürünlerini yeteri kadar satmadığı gerekçesiyle raflardan kaldırınca ilk fırsatta "Gidin Ivanka'nın ürünlerinden satın alın. Ben alışveriş yapmayı sevmiyorum ama ben de gidip alacağım, çok güzel bir kreasyon yaratmış. Burada bedava reklam yapacağım. Gidin alın, bugün alın. İnternet üzerinde de bulabilirsiniz," dedi.

14. Amerikan siyasetini yeni bir terim ile tanıştırdı: Alternatif gerçekler…

Tıpkı Trump gibi, yaptığı açıklamalarda olmamış olaylara referans verip daha sonrasında farklı bir konu ifade ettiğini öne sürdüğü birkaç farklı durum yaşandı.

Rengin Morro "Alternatif gerçekler ne demek?" başlıklı makalesinde olanı biteni kısaca şöyle özetlemiş:

"Trump’ın göreve başlama törenindeki katılımcı sayısının Obama’nınkinden hayli az olduğunun haber olması ile başlayan, fotoğraf ve video ile saniyeler içinde kanıtlanabilen, günün metro kullanıcı sayısı, ve Google araması ile en basit şekilde ulaşılan sayıları Trump’ın bir “milyondan fazla idi,” diye defalarca abartması medya tarafından direnme ile karşılaşınca Amerikan siyaseti yeni terimi ile tanıştı.

Siyasetçilerin gerçeklerle arasının pek de iyi olmadığını, hatta gerçekleri saptırdıklarını neredeyse herkes bilir. Ama Beyaz Saray Basın Sözcüsü Sean Spicer’ın “tarihteki en fazla katılımcı sayısı idi. Nokta.” sözleriyle başlayan ve Conway’in icadı olan “Alternatif gerçekler” terimi ile biten bir tartışmada, Amerikan siyaseti, ilk kez, gerçekleri alenen redderken “kendi yalanlarını gerçek diye sunan” bir siyaset anlayışına merhaba dedi."

15. Donald Trump'ı 10 yıldan fazla süredir tanıyor ve artık ona 'Trump'a fısıldayan kadın' deniyor.

Conway ve Trump 2006 yılında tanıştı çünkü Conway bir Trump binasında yaşıyordu. 

Bir röportajında Conway, Donald Trump'ın binaya gelerek orada yaşayanların dertlerini sık sık dinlediğini ifade etti. 

Sonraki yıllarda Trump başarılı kadını TV'de gördükçe ona danışmak için telefonla aradı. İkili Mart 2015'te birlikte çalışmaya başladı. 

Şimdiyse Kellyanne Conway için "Orada durup Trump'ın kulağına kadın seçmenle ilgili ne yapması gerektiğini fısıldıyor" deniliyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tarkanaltaroglu

Dizlerinin üzerine oturmuş bir sarışın ve etrafında busuru babayiğit zenci irkegi.. ben bunu izledim heralde yaw..

matrcomes

ashdhasjkdhasjkhdjk :D

Gizli Kullanıcı

klemenjero

içim kalktı lan.

zaferozerenn

uzaylı baksanıza kafayı röntgene sok yeşil çıkar.

sek

#14 ün son cümlesini iyi okuyun, kimi hatırladınız? Evet, evet o iyi tahmin... (Camide içki içmişler, benim baş örtülü bacımın üstüne işemişler)

Görüş Bildir