Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Fenomen Olma Yolunda Bilmeniz Gereken 10 Şey

25PAYLAŞIM

Sosyal medya hesaplarını kullanmak iyi hoş da fenomenleşmek için biraz çaba sarf etmek gerek. Tek paylaşımla fenomen olmak ihtimaller dahilinde olsa da biraz düşük olduğunu hepimiz biliyoruz. Onun için adım adım fenomen olmak için ipuçlarını vermeye başlayalım! TRENDPANO.COM

Kaynak: http://www.trendpano.com/

10. İŞİN HİLESİNE KAÇMAYIN!

Dikkat etmeniz gereken noktalardan birisi de, işin hilesinden hurdasından olabildiğince uzak durmanız. Çünkü eğer nitelik peşinde koşuyorsak, niceliğin asla bir anda gelmeyeceğini bilmemiz gerekiyor.

9. TAKİPÇİLERİNİZİ EĞLENDİRİN!

Kasıt, şaklabanlık yapmak değil, fakat içeriğiniz onların yüzünde bir gülümsemeyle biterse bilin ki sizi başkalarına önereceklerdir.

8. İLGİNÇ BİLGİLER PAYLAŞMADAN OLMAZ!

Gündemden bahsetmek ve özgün olmak dışında ayrıca herkesin kolay ulaşamayacağı bilgiler paylaşmalıyız. Bunu yapmak için internette bir kaç web sitesi bulmak yeterli olacak. "Bunları biliyor muydunuz?" tarzı paylaşımlar her koşulda dikkat çekecektir.

7. KİŞİSEL İÇERİK YÜKLEMEK YOK, BÜYÜK DÜŞÜNÜYORUZ!

Sosyal alem; "onu yedim" "bunu içtim" içeriklerinden çok sıkıldı. Unutmayalım ki orası günlük değil, Sosyal hesabımız. Yediğimiz, içtiğimiz kimseyi ilgilendirmiyor.

6. DUYGUSAL OLMAK İYİDİR!

Duygusallıkher zaman prim yapar. Sosyal Medya da kalbi kırık veya aşktan ayakları yere basmayan çok fazla insan var. Özellikle duygu yüklü paylaşımlar çok fazla ilgi görüyor.

5. SABIRLI OLUN!

Hayatımızın diğer tüm alanlarında olduğu gibi sosyal medyada da sabırlı olmanız her şeyin başı. Göndermiş olmak için içerik yüklemek bize ne kısa ne de uzun vadede hiçbir getiri sağlamaz.

4. HESABINIZA ÖZEN GÖSTERİN!

Bir diğer adım da bu. Güvenli ve etik hesabınızı kullanın. Profilinizi, resminizi ve arka planınızı zaman zaman güncelleyin. Profil bilgileriniz mutlaka doğru olsun.

3. GÜNDEMİ YAKALA!

Sosyal hesapların kullanım amaçlarından bir tanesi de gündemi takip etmek. Gündemi yakalamak için diğer kullanıcıları da takip etmeliyiz. İşte bu yüzden hesabımızı çok aktif şekilde kullanmalıyız.

2. ÖZGÜN OLMAK ŞART!

Fenomen olmak için kendimize has bir duruşumuz olmalı. Başka fenomenlerin içeriğini çalarsak bu hemen fark edilir. İçerik hırsızlığı, kullanıcılar üzerinde negatif bir algı bırakır.

1. İŞTE GELDİK CAN ALICI NOKTAYA!

Hayvanlar malumunuz hepimiz tarafından rağbet gören ve sevilen canlılardır. Hele bide yavru varsa işin içinde hemcinsin olsun karşı cinsin olsun gör paylaşımları, beğenileri, takipleri. Fenomen olma yolunda başarılar. Trendpano.com

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir