Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Trabzonlulardan Özür Diledi: Kahramanmaraş Belediye Başkanı 'Sizi Biz Müslüman Yaptık' Sözleri Nedeniyle Tepkilerin Odağında

 > 
39PAYLAŞIM

Kahramanmaraş Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, esnaf ziyareti yaptığı sırada Trabzonlu olduğunu söyleyen bir kadına, "Sizi biz Müslüman yaptık" dedi. Gelen tepkiler üzerine Güngör, sözlerinin "şaka ve espri mahiyetli" olduğunu ve çarpıtılarak amacı dışında aktarıldığını söyledi. Güngör açıklamasında "Hiçbir art niyet ve ima taşımayan, kastı aştığı anlaşılan bu diyalogdan dolayı başta hanım kardeşimiz olmak üzere bütün Trabzonlu kardeşlerimden özür ve helallik diliyorum" ifadelerini kullandı. 

Görüntülerde, Kahramanmaraş Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'ün esnaf ziyareti yaptığı sırada Trabzonlu olduğunu söyleyen bir vatandaşa, "Sizi biz Müslüman yaptık" dediği, kadının ise şaşırarak “Ne demek yani o?” diye sorduğu duyuluyordu.

Basına yansıyan görüntülerin ardından Güngör'e tepkiler yükseldi.

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, TBMM kürsüsünden Güngör'ü eleştirdi.

"Trabzonlu kardeşlerimden özür ve helallik diliyorum"

Gelen tepkiler ardından Hayrettin Güngör'ün yaptığı açıklama şöyle: 

"Çarşı ziyaretimiz sırasında karşılaşmış olduğumuz şehrimizde mukim Trabzon'lu bir hanım kardeşimizle "şaka ve espri" mahiyetli ifademiz çarpıtılarak amacı dışında aktarılmıştır. Tarihten ve Saçaklızadelerden bu yana Trabzon ve Kahramanmaraş kardeşliğini espriyle ifade etme amacıyla edilen sözlerimin maksadı dışında bir anlam yüklenerek medyada paylaşılmasından dolayı son derece üzgün olduğumu belirtmek isterim. Hiçbir art niyet ve ima taşımayan, kastı aştığı anlaşılan bu diyalogdan dolayı başta hanım kardeşimiz olmak üzere bütün Trabzonlu kardeşlerimden özür ve helallik diliyorum."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir