TOKİ Seddi: Suriye Sınırına Dünyanın En Uzun Üçüncü Duvarı

 > -

Suriye sınırına yapılan ‘güvenlik duvarı’nın kalan 700 kilometrelik kısmını TOKİ  inşa edecek. Milli Savunma Bakanlığı ve sınır illerindeki valilikler tarafından Suriye sınırına yapılmaya başlanan duvarın 200 kilometresi tamamlanmıştı. Duvarın, sınırdan kontrolsüz geçişleri engellemesi planlanıyor. Yaklaşık 900 kilometrelik duvarın dünyanın en uzun üçüncü duvarı olacağı belirtiliyor. Duvar ve beraberindeki devriye yolunun toplam maliyetinin 2 milyar lira olması bekleniyor...

Hürriyet'ten Sefer Levent'in aktardığı bilgiye göre TOKİ Başkanı Ergün Turan, şöyle konuştu:

Suriye sınırının 200 kilometresini Milli Savunma Bakanlığı ve valilikler kapatmıştı. TOKİ olarak 200 kilometresinin ihalesini yaptık, 400 kilometresinin de hazırlığını yapıyoruz. Yaklaşık 15-20 gündür ‘duvar örme’ çalışmalarını sürdürüyoruz. 700 kilometrelik sınır duvarını 5 ay içinde tamamlamış olacağız."

"7 tonluk seyyar blokların tamamlanan kısmında, duvarların üzerlerine jiletli tel çekiliyor"

Genişliği 2, yüksekliği 3 metre olan duvarların Hatay ve Şanlıurfa’daki önemli bir bölümü tamamlandığını aktaran Turan ayrıca "Yarın bir gün ihtiyacımız olmazsa sınırı kaldırmamız sadece iki ay sürecek" açıklamasında bulundu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

HatayŞanlıurfaSuriye
Görüş Bildir