Görüş Bildir
Haberler
TOKİ'den AKP'li Vekillere İmarı Değiştirilmiş Lüks Konutlar

TOKİ'den AKP'li Vekillere İmarı Değiştirilmiş Lüks Konutlar

Gri Hat
30.12.2014 - 11:47 Son Güncelleme: 30.12.2014 - 12:03
İçeriğin Devamı Aşağıda

Ankara İncek'te imar planları değiştirildi, yüksek katlı lüks konutlar yapıldı. Vekillere normal bedelinin altında satılan konutlardan neredeyse tüm AKP'liler aldı.

Ankara’nın en lüks semtlerinden İncek’te TOKİ tarafından imar planları değiştirilerek yapıla lüks konutlar AKP’li vekillere normal bedelinin altında satıldı.

Söz konusu TOKİ konutları Meclis Başkanlığı’nın talebi doğrultusunda 2011 yılında başlatıldı. Konutlara ilgi artınca 2012 yılında ikinci etap yapılar için düğmeye basıldı.

TOKİ tarafından yapılan daireler için 115 bin ile 560 bin TL arasında bir bedel belirlendi. Bölgenin Ankara’nın en lüks yaşam alanlarından birisi olması nedeniyle yapılan konutların fiyatı 3 yılda yüzde yüzün üzerinde arttı.

AKP'NİN AĞIR TOPLARI LİSTEDE

Proje kapsamında tamamlanan dairelerden satın alan AKP’lilerin listesine GriHat ulaştı. Lüks konutlardan TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Enerji Bakanı Taner Yıldız, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Dıişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, TBMM Savunma Komisyonu Başkanı ve Eski Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç da satın aldı. AKP’li Mehmet Ali Şahin ise kendi adına 1, babası ve dayısı adına 2’şer olmak üzere toplam 5 dairenin sahibi oldu.

KDV ORANLARI KAFA KARIŞTIRDI

Konutların satışına ilişkin listede yer alan KDV oranları da kafaları karıştırdı. Buna göre satılan bazı konutlardan yüzde 18 oranında KDV alınırken, bazılarından ise hiç alınmadı.

GriHat | Özel Haber

Kaynak: http://grihat.com/tokiden-akpli-vekil...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
onedemiyoki

Hayret parasını verip almışlar degerinin altında bile olsa

Abdullah Yılmaz

şaşırdıkmı? şaşırmadık.