Tokalaşma Krizi: Meltem Cumbul, Neden Semih Kaplanoğlu'nun Elini Sıkmadı?

 > -

Uluslararası Adana Film Festivali’nin önceki gün düzenlenen ödül gecesine 'tokalaşma krizi' damgasını vurdu. Törende sunuculuk yapan Meltem Cumbul 'En iyi yönetmen' ödülünü kazanan ve sahnede kendisine elini uzatan Semih Kaplanoğlu ile tokalaşmadı. Başlayan polemik üzerine Cumbul, sosyal medya üzerinden bir açıklama yaparak yönetmenin neden elini sıkmadığını anlattı.

Gelin yaşananlara birlikte bakalım... 

24. Uluslararası Adana Film Festivali'nin büyük ödül töreni önceki akşam Çukurova Üniversitesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Oyuncu Meltem Cumbul, gazeteci Ayşe Arman ile birlikte gecenin sunuculuğunu üstlendi.

'Buğday' filmi ile En İyi Yönetmen Ödülü'nü kazanan Semih Kaplanoğlu sahneye çıktı. Cumbul kendisine elini uzatan Semih Kaplanoğlu'na karşılık vermedi

O anlar kameralara böyle yansıdı 📹

Törenin ardından sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Kaplanoğlu, bu davranışı 'kabalık' olarak nitelendirdi.

Bazı haber kaynaklarında oyuncu Caner Cindoruk'un ayağa kalkıp duruma tepki gösterdiği bilgisi aktarıldı, ancak Cindoruk bu iddiayı yalanladı.

Başlayan polemik üzerine Meltem Cumbul, sosyal medya üzerinden bir açıklama paylaşarak yönetmenin neden elini sıkmadığını anlattı 👇

"Eşitler arası bir selamlaşma ve yakınlaşma ritüeli olan el sıkışmayı; kendinden olmayanları ötekileştirenle, fakiri zengine böldürenle, güçlüleri tutup zayıfları hor görenle yapmayı reddediyorum" diyen Cumbul, sözlerine "Yüreğime ve sevgiye düşman olanla, gözlerim ve ellerim dost olamaz" diye devam etti.

'Tokalaşma krizi' sosyal medyanın da gündeminde 📌

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir