Tırnak Yeme Alışkanlığı Yüzünden Başparmağı Kesilen Talihsiz Kadın!

-

Courtney adındaki genç kadın küçükken zorbalığa maruz kaldığı için tırnaklarını yemeye başladı. Bu kötü alışkanlığı öyle bir boyuta ulaştı ki, sağ elinin başparmak tırnağını tamamen kopardığı zamanlar oldu... Fakat en kötü haber, aldığı kanser teşhisiyle geldi. Sizler için The Sun'dan derledik.

Kaynak: https://www.thesun.co.uk/fabulous/719116...

Courtney Whithorn, 2014 yılında başladığı tırnak yeme alışkanlığını 4 yıl boyunca ailesinden ve arkadaşlarından saklamayı başardı.

Fakat sağ elinin baş parmak tırnağını tamamen koparınca, enfeksiyona dönüşen bölgenin doktora gösterilmesi gerekiyordu.

Giderek moraran ve kötüleşen parmağına nadir görülen bir tür kanser olan, 'akral lentijinöz melanom' teşhisi konulduğuna ise Courtney dehşete düştü.

Psikoloji bölümünde okuyan genç kadının parmağı, geçtiğimiz Temmuz ayında konulan teşhisten hemen sonra ampute edildi.

Akral lentiginöz malign kanser denilen bu kanser türü, ağır travma gören dokularda daha sık görülüyor. Bu nedenle Courtney'in tırnağını ısırarak koparmış olması, bu kansere sebep olmuş olabilir.

“Ellerimi sürekli olarak yumruk yapıyordum çünkü kimsenin, ailemin bile elimin halini görmesini istemiyordum. Tırnak yeme alışkanlığımın kansere sebep olmuş olabileceğini öğrenince yıkıldım."

"Tırnağımı saklamak için takma tırnak kullanıyordum. Derim kararmaya başlayınca doktoruma gittim ama o da beni estetik cerrahiye yolladı."

"Estetik cerrah, tırnağımın altındaki deriyi alacaktı. Fakat ilk ameliyattan önce doktorlar bir şeylerin ters gittiğini fark etti ve biyopsi yaptılar. Hemen teşhis konmamıştı."

Avustralya'da geçen bu talihsiz olayda genç kadın 6 hafta sonra Sydney kentindeki bir hastaneye sevk edildi.

"Bu kanser türünü, benim yaşımda ve bu bölgede görmek çok nadir bir durummuş. Şok olmuştum. Annem gözyaşlarına boğuldu."

Courtney'nin kanser dokuları ilk 3 ameliyatta alınmaya çalışılsa da, bu ameliyatta daha fazla kanser hücresine rastlandı.

"Doktor bana ameliyattan önce söylemişti. Bir kez daha deneyeceğini ama kansere dair herhangi bir şey görürse parmağımı kesme ihtimalinin olduğunu anlatmıştı."

Operasyonu ve iyileşme süreci yüzünden üniversiteye ara vermek zorunda kalan Courtney, erkek arkadaşı ve ailesinin desteği ile moral bulduğunu söylüyor.

Vücudundan alınan lenf örnekleri ise biyopsi yapılması için laboratuvara gönderildi. Courtney kanserin vücudunun herhangi bir yerine yayılmamış olmasını umuyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tuhafadam

Ben de oturduğum yerde ayak baş parmağımın tırnağını kemiririm. henüz bir zararını görmedim.

lpscallistotr

Ben de streslendikçe kemiriyorum ve dahilerin bunu yaptığını duyunca daha çok kemirmeye başladım ama hiç koparmadım. Artık bırakmaya çalışacağım. 😥

rivaille

tırnak yemenin mantığı ne ya biri açıklasın. stresten gebersem de elim ağzıma gitmez ilginç geliyor o yüzden

mistikschaeffer

Ben de aynı tırnak yeme sorununu çok zor atlatmıştım , zor ama imkansız değil bırakmak .

bademlicikolatta

tırnağını yerken kopartmış mı 😳😳 normalde tırnak yemek can yakan bişey diil de bu kız bu can acısını nasıl hissetmeden devam etmiş ki.

msacar2

o ısırırken hissetmemiştir kopruğu an acımıstır ama iş işten geçmiş oluyo o zaman

Görüş Bildir