Görüş Bildir
Haberler
TFF'den Belgeli Yanıt

TFF'den Belgeli Yanıt

Fatih
24.12.2014 - 19:56

Almanya Futbol Federasyonu'nun, Türkiye Futbol Federasyonu'ndan talebi tartışmalara ve farklı yorumlara yol açtı. TFF, konuyla ilgili olarak açıklama yaptı, belgeleri yayınladı.

Almanya Futbol Federasyonu'nun (DFB), geçtiğimiz dönemlerde Türkiye'de oynanan hazırlık maçlarında hile yapıldığı gerekçesiyle Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) kendi takımlarının oynadığı maçlar için Alman hakem başvurusu yaptığı iddia edildi. Türk futbolunun gündemine bomba gibi düşen Alman Futbol Federasyonu'nun şok talebinin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.

Almanya Futbol Federasyonu'nun TFF'ye 'Sizin hakemlerinize güvenmiyoruz, onun için Alman kulüplerinin Türkiye'de oynayacağı maçları Türk hakemlerinin yönetmesini istemiyoruz' şeklindeki iddasının Bild gazetesi tarafından çarpıtılarak yayınlandığı belirlendi.

Olayın aslının, Alman Futbol Federasyonu'nun bu yıl devre arasında eğitimleriniAntalya'da yapacak ve gelecek vaadeden genç hakemlerinin eğitimi içimi TFF'den hazırlık maçlarında bu isimleri görevlendirilmesi talebi olduğu ortaya çıktı.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam
spor.haberturk.com

TFF'DEN AÇIKLAMA GELDİ

Türkiye Futbol Federasyonu resmi internet sitesinden yapılan açıklama şöyle:

'Almanya'da yayın yapan Sport-Bild dergisinde yer alan bir makale bugün bazı medya kuruluşları tarafından kullanılmış ve 'Almanya Futbol Federasyonu'nun Türk hakemlerine güvenmediği, bu nedenle Antalya'da kamp yapacak Alman takımlarının hazırlık maçlarına Almanya'dan hakem atanmasını istediği ve TFF'nin bu talebi haklı görerek kabul ettiği' iddia edilmiştir.

İlgili haberde ifadelerine yer verilen Almanya Futbol Federasyonu Genel Sekreteri Helmut Sandrock'un da dile getirdiği gibi Almanya Futbol Federasyonu genç hakemlerinin gelişimi için Antalya ilimizde Ocak ayı içerisinde bir kamp düzenleyecektir. Bu kamp sırasında genç hakemlerin maç yönetme tecrübesi kazanmaları için TFF'den Alman kulüplerinin kendi aralarında oynayacakları müsabakalara bu hakemleri ataması konusunda yardımcı olması istenmiştir. Merkez Hakem Kurulu'nun verdiği onay doğrultusunda bu taleple ilgili onay yazısı 18 Aralık günü Almanya Futbol Federasyonu'na iletilmiştir.

Almanya Futbol Federasyonu'nun Türkiye Futbol Federasyonu desteğiyle düzenleyeceği hakem gelişim programının, maç manipülasyonu ve Türk hakemlere güvensizlik gibi nedenlere dayandırıldığı, her iki federasyonun yetkililerine söylemedikleri ifadelerin atfedildiği, tarihin en başarılı dönemi yaşayan Türk hakemliğini karalamayı hedefleyen bu haberi kınadığımızı ve yasal haklarımızı kullanacağımızı belirtmek isteriz.'

HaberTürk

Konuyla ilgili Almanya Futbol Federasyonu ile yapılan yazışmalar:

Konuyla ilgili Almanya Futbol Federasyonu ile yapılan yazışmalar:
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam