Görüş Bildir
Haberler
Testi Çöz, Zekânın Türünü Öğren!

etiket Testi Çöz, Zekânın Türünü Öğren!

Kai Hiwatari
13.02.2019 - 13:59 Son Güncelleme: 23.03.2019 - 11:58

Bu test, senin hangi tür zekaya sahip olduğunu ve bununla ne yapman gerektiğini söylüyor!

1. Yaşını öğrenebilir miyiz?

2. Sağ elini mi, yoksa sol elini mi kullandığını öğrenebilir miyiz?

3. Peki sosyal medyayı aktif kullanır mısın?

4. Herhangi bir şeyi daha iyi hangi yolla öğrenirsin?

5. Hangi zamanlarda, daha iyi odaklanıp, daha iyi düşünürsün?

6. Nasıl bir giyim tarzına sahipsin?

7. Peki genellikle nasıl beslenirsin?

8. Şunlardan hangisiyle kafanı rahatlatırsın?

9. Bir masabaşı oyunu seç!

10. Sence şu bardağın yarısı dolu mu, yoksa yarısı boş mu?

10. Sence şu bardağın yarısı dolu mu, yoksa yarısı boş mu?

11. Son olarak: Bir fikir üretmeye çalışırken veya bir proje üstündeyken, sana gereken ilhamı nasıl bulursun?

Duygusal Zeka!

Duygusal Zeka!

Verdiğin cevaplara göre, senin zekanın türü: Duygusal! Sen insan ilişkileri konusunda tam bir uzmansın; empati gücün çok yüksek olduğundan, neredeyse insanların kafasının içine girebiliyorsun diyebiliriz. İnsan sarrafısın yani, yeni tanıştığın birisine hemen notunu verirsin ve o kişinin o notu hak etmediği daha görülmemiştir. Ayrıca sana hislerin insanı demek gayet yerinde olur. Hep içgüdülerini dinliyorsun ve asla yanılmıyorsun! Son olarak hassas, duyarlı ve iyi bir dinleyici olduğunu da söyleyelim, ki senin gibi birisi, herkese lazım!

Müzikal Zeka!

Müzikal Zeka!

Verdiğin cevaplara göre, sen müzikal zekaya sahipsin! Müzik senin için her şey demek; müzikle besleniyor, müzikle yaşıyor, müzikle yatıp müzikle kalkıyorsun. Hayatındaki bütün anıların müzikle kodlanmış: Üzüntünde de o var, sevincinde de... İşte senin o barışçıl, affedici ve saygılı kişiliğin bu müzikal zekandan ileri gelmekte. Müzikle yaşayan adamdan zarar gelmez kısacası!..

Dilsel Zeka!

Dilsel Zeka!

Verdiğin cevaplara göre, sen dilsel zekaya sahipsin. Dilsel zeka, aslında sayısal zeka ile duygusal zekanın bileşkesinden ibarettir. Hem sayısal zeka kadar analitik, hem de duygusal zeka kadar sezgiseldir. Kendini görsellerle değil, sözcüklerle daha iyi ifade edebiliyorsun ayrıca. Bu yüzden gramere ve edebiyata yeteneğin vardır diyebiliriz. Son olarak senin çok rahat yabancı dil öğrenebileceğini eklemek gerek. Bugüne kadar öyle bir girişimin yoksa, bizce denemelisin!

Felsefik Zeka!

Felsefik Zeka!

Verdiğin cevaplara göre, sen, felsefik zekaya sahipsin. Sen cevaplardan çok, sorularla ilgilenenlerdensin; çünkü biliyorsun ki doğru sorulmuş soru her şeyden daha önemli ve temeldir. Ayrıca ne olursa olsun, kendini kandırmayan bir yapın var, her şeye rağmen 'gerçek' diyorsun! Sen büyük resmin insanısın, küçük ayrıntılara takılıp aslolanı asla kaçırmıyorsun zira! Yorum ve analiz senin işin, ey beyni derin insan!..

Sayısal Zeka!

Sayısal Zeka!

Verdiğin cevaplara göre, sen sayısal zekaya sahipsin! Senin beynin adeta bir makine gibi çalışıyor: Tıkır tıkır, objektif ve kusursuz! Bu yüzden insan ilişkileri, duygu, his, sezgi gibi şeyler senin için ikinci plandadır. Bilim kafası var sende yani: Meraklı, analizci, şüpheci ve araştırmacı. Tümevarımların şahane, tümdengelimlerinse fantastik....

Yaratıcı Zeka!

Yaratıcı Zeka!

Verdiğin cevaplara göre, sen yaratıcı zekaya sahipsin. Senin beyninin içi lunapark gibi eğlenceli, çiçek bahçesi gibi rengarenk; fakat bir yandan da tam randımanlı çalışan bir fabrika gibi sürekli meşgul. Bu beyin sen istemesen bile olayları farklı ve orijinal algılıyor, bilgiler sende farklı süzülüyor yani. Yaratıcı derken aklına sadece sanat gelmesin; mesela sen adi bir yumurta bile yapsan illaki sağına soluna senin imzan, senin tadın siner: Orijinal olmak böyle bir şey!..

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3022
1285
787
374
183
162
124
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Night

Verdiğin cevaplara göre, sen, felsefik zekaya sahipsin. Sen cevaplardan çok, sorularla ilgilenenlerdensin; çünkü biliyorsun ki doğru sorulmuş soru her şeyden... Devamını Gör

kaossever

Felsefik zeka evet doğru bildi tabi gardner'ın çoklu zeka kuramında ki karşılığı varoluşşsal zeka bunun avantajları soyut düşünme de başarılı oluyorsunuz dol... Devamını Gör