Görüş Bildir
Haberler
Telefon Kameranızı Mikroskopa Çevirin

Telefon Kameranızı Mikroskopa Çevirin

ATKN
09.03.2015 - 15:25
İçeriğin Devamı Aşağıda

Mobil cihazınızın kamerasını hiçbir aparat kullanmadan mikroskopa çevirmek ister misiniz?

Günümüzde mobil cihazların kameraları DSLR fotoğraf makinaları ile yarışır düzeye geldi. Gelişmiş özellikler ile donatılan lensler sayesinde mobil cihazların kameraları en net fotoğrafı çekmemizi sağlıyor. Peki, mobil cihazların kamerası bir mikroskop görevi görebilir mi? İşte bu sorunun cevabını haberimizde sizlere sunuyoruz.

Mobil cihazınızın kamerasını hiçbir aparat kullanmadan mikroskopa çevirebilirsiniz. Nasıl mı? Sadece bir su damlacığı ile. Parmağınıza aldığınız “az miktarda” su damlacığını mobil cihazınızın kamerasının üzerine hafifçe bırakın. Ama belirttiğimiz gibi bu su damlacığı gerçekten az olmalı ki cihazınız ile fotoğraf çekerken düşmesin.

Bu aşamadan sonra mikroskopla incelemek istediğiniz nesnelere cihazınızın kamerası ile iyice yaklaşın. Nesne ile kameranın arasında yaklaşık 1-2 cm kalması gerekiyor. Bu yöntem tam anlamıyla mikroskopun sunmuş olduğu özellikleri sunmasa da yine nesneleri yakından incelemeniz için pratik ve masrafsız bir çözüm.

iPhone 6 Plus kamerasıyla çekilmiş tuz fotoğrafı

iPhone 6 Plus kamerasıyla çekilmiş tuz fotoğrafı

ShiftDelete.Net

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Berkant Akarsu

Denedim ve olmuyor boşuna denemeyin aynı cihaz iphone 6 plus ile denedim ve bazı ufak tefek oluyormuş gibi görünsede olmadı boşuna denemeyin.