Görüş Bildir
Haberler
Tehlike Çanları mı Çalıyor? Ethereum'da Oluşan OBO Formasyonu Yatırımcıları Korkutuyor!

etiket Tehlike Çanları mı Çalıyor? Ethereum'da Oluşan OBO Formasyonu Yatırımcıları Korkutuyor!

Well Ok Then
24.09.2021 - 15:00

Ethereum grafiğinde son durumda oluşan Omuz Baş Omuz formasyonu yatırımcıları korkutuyor. Peki bu OBO formasyonu nedir? Neden yatırımcıları korkutuyor? 

İşte detaylar! 

İçeriğin Devamı Aşağıda

Omuz Baş Omuz (OBO) formasyonu nedir?

Omuz Baş Omuz (OBO) formasyonu nedir?

Omuz Baş Omuz (Head and Shoulders) veya kısaca OBO (H&S) formasyonu; yukarı yönlü fiyat hareketinin tamamlandığına işaret eden, üç zirveden ikincisinin en yüksek olduğu modeldir.

OBO ne anlama gelir?

OBO ne anlama gelir?

Teknik analizlerde sıklıkla tercih edilen ve güvenilirliği yüksek bulunan omuz baş omuz (OBO) formasyonu, trendde dönüşün gerçekleşeceğine dair uyarı olarak algılanır. Fiyat grafiğinde, birinci tepe (sol omuz), ardından daha yüksek bir tepe (baş) ve son bir tepe (sağ omuz) gözlenir. Bu formasyonun akabinde fiyatın aşağı yönlü hareket edeceği beklenir.

Ethereum'daki durum nedir?

Ethereum'daki durum nedir?

Ethereum ağının kripto parası Ether (ETH), 2.954 dolar civarındaki desteğin altına geriledi. 2 bin 954 dolar, omuz baş omuz formasyonunun boyun çizgisini temsil ediyor. Söz konusu destek seviyesi, üç fiyat pikinin tabanını oluşturuyor gibi gözüküyor. Bu piklerden ortada olanı (baş), diğer iki pikten (omuzlar) daha yüksek seviyede yer alıyor. 2 bin 954 doların altına gerileme, trend değişimi yaşandığının ve ETH/USD paritesinin baş ve boyun çizgisi arasındaki mesafe kadar düşebileceğinin sinyalini veriyor.

Bu durum bir Ayı Tuzağı (Bear Trap) olabilir mi?

Bu durum bir Ayı Tuzağı (Bear Trap) olabilir mi?

Bazı analistler ETH/USD paritesindeki düşüşün bir ayı tuzağı olabileceğini söylüyor. Ayı tuzağı, bir varlığın fiyat performansının, yükseliş trendinin sona erdiğine dair yanlış sinyal vermesini ifade ediyor.  Böyle bir durumda kaldıraçlı kısa pozisyonu olanlar, ETH/USD paritesindeki toparlanmayla büyük zarar edebilir.

Bazı analistlere göre ise tarihsel destek seviyelerine tutunması halinde Ethereum'un toparlanabileceğini düşünüyor.

Bazı analistlere göre ise tarihsel destek seviyelerine tutunması halinde Ethereum'un toparlanabileceğini düşünüyor.

Bazı analistler bu durumun Ethereum almak için bir fırsat olduğunu ve bu seviyelere tutunması halinde 4.000 dolar seviyelerini görebileceğini savunuyor. Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın