Tedavi Olanlar Mahzende Alkol Deposu Keşfetti: Bağımlılık Merkezinde ‘Kafa Bi Milyon’

 > 
549PAYLAŞIM

Antalya Kepez ilçesinde, madde bağımlısı gençlerin tedavisine yönelik hizmet veren sağlıklı yaşam merkezinde büyük bir skandal yaşandı. Eskiden otel olarak kullanılan merkezde içki mahzenini keşfeden madde bağımlısı gençler kapıyı kırdı ve sabaha kadar içti... 

Tedavi gören ve olaydan sonra merkezden atıldığı belirtilen bir bağımlı şöyle dedi: "Bizim yaptığımız yanlış olabilir ancak bağımlılarla ilgili bir merkezde nasıl olur da alkol deposu olur? Bizim tek hatamız nefsimize yenilmekti.”

Hürriyet'ten Salim Uzun'un haberine göre, daha önce otel olarak kullanılan merkezin mahzen kısmında içki deposu olduğunu keşfeden madde bağımlısı gençler, bir gece yarısı mahzenin kapısını kırıp içeri girdi.

Mahzendeki alkol oranı yüksek içkilerin tamamını tüketen gençler, sarhoş oldu.

Arkadaşları da bu hallerini cep telefonlarıyla kaydetti. İşte yaşananlar 👇

Skandalı sabah fark eden merkez yöneticileri, kapıyı kırıp içeri giren gençler hakkında tutanak tuttu.

"Sabaha kadar içtik. Sonra da merkezden atıldık."

Merkezden atılan bu gençler de merkez sahibi ve yöneticilerinden şikâyetçi oldu. Mahzene giren bağımlı gençlerden İ.S., Hürriyet muhabirine, şunları anlattı:

"Merkezde 4 ay kaldım. Ailem aylık 5 bin lira ödeme yaptı. Bir gece merkezin bodrum katında bir oda keşfettik. İçinde içki olduğunu fark edince kapıyı kırdık. Sabaha kadar içtik. Sonra da merkezden atıldık. Bizim yaptığımız yanlış olabilir ancak bağımlılarla ilgili bir merkezde nasıl olur da alkol deposu olur. Bizim tek hatamız nefsimize yenilmekti."

Ayka Vital Sağlıklı Yaşam Merkezi Kurucusu: 'Turizm durunca o içkilerde elimizde kalmıştı. Biz de atmadık.'

İddialarla ilgili Hürriyet muhabirine bilgi veren Ayka Vital Sağlıklı Yaşam Merkezi Kurucusu Kardiyoloji Uzmanı Doktor Aynur Doğan da şunları söyledi: “Maalesef böyle bir şey yaşandı. Aşağıda kilitli tutuğumuz mahzenin kapısını kırıp içerideki içkileri içmişler. Burası daha önce oteldi. Turizm durunca o içkilerde elimizde kalmıştı. Biz de atmadık.”

Doğan, bugün yaptığı açıklamada ise merkezi kapatma kararı aldığını açıkladı. Doğan, “Merkezi kapatıyorum. Ve bu ülkeyi terk ediyorum. Biz iyi bir şeyler yapmak istedik ama olmadı” diye konuştu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir