Tecavüze Uğrayan ve Hamile Kalan Engelli Çocuk 'Bebeği Doğurmak Zorunda'

 > -

Şiddet, tecavüz ve istismar haberlerinin sonu gelmiyor. Son üzücü haber ise Denizli'den geldi. 14 yaşındaki engelli bir kız çocuğu, akrabasının tecavüzüne uğradı ve hamile kaldı. Çocuğun, kürtaj süresi dolduğu gerekçesiyle bebeğini dünyaya getireceği aktarılıyor... 

Mağdur çocuğun 16 Kasım'da kusma sebebiyle hastaneye götürülmesi sonucu hamile olduğu öğrenildi.

Doğan Haber Ajansı'nda yer alan haber göre, 4 ay 21 günlük hamile olduğu belirlenen Ş.K.'nın annesi 40 yaşındaki E.B.'ye haber verildi. Ardından durum polise de bilgi verilerek soruşturma başlatıldı.

3 çocuk annesi E.B., engelli kızının uzaktan akrabaları olan H.Ö.'nün tecavüzüne uğradığını polis merkezinde öğrendi.

Pedagog eşliğinde ifadesi alınan Ş.K., akrabası olan H.Ö.'nün, 5 ay önce annesinin alışverişte olduğu bir sırada evlerine gelip, ağzını kapatarak kendisine tecavüz ettiğini, olayı başkasına anlatması halinde öldürmekle tehdit ettiğini söyledi.

Kanuni kürtaj süresi dolduğu için bebeği doğurmak zorunda kalacak...

Ş.K.'nin hamile olduğunun ortaya çıkması üzerine emniyetten, Denizli Nöbetçi 2. Sulh Ceza Hakimliği'ne, hamileliğin sonlandırılmasına ilişkin yazı gönderildi. Ancak, 20 haftalık kanuni hamilelik süresi dolduğu için bebek kürtajla alınamadı. Ş.K.'nin bebeğini doğurmak zorunda kalacağı belirtildi. Polis şikayet üzerine Ş.K.'ye tecavüz ettiği ileri sürülen akrabası evli, 2 çocuk babası H.Ö.'yü gözaltına aldı. Polisteki sorgusunda suçlamaları kabul etmeyen H.Ö., sevk edildiği adliyede tutuklandı. H.Ö. hakkında, 'çocuğa nitelikli cinsel istismar, çocuğa yönelik cinsel amaçlı cebir ve tehdit ile hürriyetin yoksun kılma' suçlarından hakkında 16 yıldan 36 yıla kadar hapis istemiyle 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

Öte yandan mağdur çocuğa devlet tarafından verilen maaşın da kesildiği öğrenildi.

Kızının hamile olduğunu fark etmediğini, kendisine de bir şey anlatmadığını belirten E.B., "Engelli kızım için devlet tarafından ödenen engelli maaşı da bu olay nedeniyle kesildi. Mağduruz. Kızıma tecavüz eden bu kişiden şikayetçi oldum. İnşallah hakettiği cezayı alır" dedi.

Onedio Gündem'i Facebook sayfamızdan da takip edebilirsiniz 👇

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

DenizliFacebookPolisTecavüzgündemhamilehamilelikolayonedio
Görüş Bildir