Tarkan da Kaz Dağları'ndaki Çevre Katliamına Sessiz Kalmadı: "Sizlere Emanet Edilen Bu Topraklara ve Halkınıza İhanet Etmeyin!"

-
Abone ol

Zeytinliklerin imara açılmasına tepki gösterdi, Hasankeyf'in sular altında kalmaması için sesini çıkardı, şimdi de Kaz Dağları için çağrıda bulunuyor!

Çanakkale'nin tek içme ve kullanma suyu kaynağı olan Atikhisar Havzası'nda Kanadalı şirket Alamos Gold'un yerli taşeronu olan Doğu Biga Madencilik bir ağaç katliamına imza atmıştı.

Yaklaşık bir yıldır devam eden ve siyanürle altın arandığı iddia edilen çalışmalarla birlikte Balaban Tepesi'nde yapılacak proje nedeniyle kesilen ağaçlar için sosyal medya ayağa kalktı. Sanatçılardan politikacılara kadar pek çok kesimden tepki geldi.

Şahan Gökbakar, Instagram hesabından yaptığı paylaşımla kesilen ağaçların görüntülerini paylaştı ve "Yıllarca zehirlerini bu topraklara akıtıp, bütün herkesi kanser edip, bitkileri kurutup, nehirleri kaynak sularını bok edip, hayvanları öldürüp defolup gidecekler Kanadalarına" dedi.

Ayrıntılar burada: 👇

Şahan Gökbakar'dan Kaz Dağları Çevresinde Yapılan Çevre Katliamına Tepki: "Herkesi Kanser Edip Gidecekler!" - onedio.com
Şahan Gökbakar'dan Kaz Dağları Çevresinde Yapılan Çevre Katliamına Tepki: "Herkesi Kanser Edip Gidecekler!" - onedio.com

Zeytinliklerin imara açılmasına karşı çıkan, Hasankeyf'in sular altında kalmaması için çabalayan ve çevre bilinciyle hepimizi kendine bir kere daha hayran bırakan Tarkan da bu katliama sessiz kalmadı.

Instagram hesabından yaptığı paylaşımla yetkilileri göreve çağırdı ve "Halkın oylarıyla bulundukları noktaya gelen yetkililer kendilerini o ülkenin sahibi sanıp istediklerini yapma hakkını kendilerinde nasıl buluyorlar?" diye sordu.

"Bu ne bitmek bilmeyen bir para ve güç hırsıdır. İnsan ülkesinin doğasını, tarihini, kültürünü rant uğruna bir kalemde nasıl satabilir böyle?"

Rant uğruna feda edilen Hasankeyf’ler, Allianoi’ler,
Karadeniz’in dereleri, ormanları. Dikilen çirkin beton yığınları için kesilen binlerce yıllık zeytin ağaçları. Kurutulan göller, kirletilen, zehirlenen denizler, topraklar. Altın için feda edilen güzelim Kaz dağları ormanları.
Bu ne bitmek bilmeyen bir para ve güç hırsıdır. İnsan ülkesinin doğasını, tarihini, kültürünü rant uğruna bir kalemde nasıl satabilir böyle? 
Dünyanın neredeyse her yerinde durum aynı. 
Halkın oylarıyla bulundukları noktaya gelen yetkililer kendilerini o ülkenin sahibi sanıp istediklerini yapma hakkını kendilerinde nasıl buluyorlar? 
Vatandaş kendi toprağını, doğasını savunmaya, korumaya kalktığında bir de vatandaşa ayar verip, kafa tutup, tehditler savuruyorlar. 
Yeter artık. Bi durun, kendinize gelin.Sizlere emanet edilen bu topraklara ve de temsilcisi olduğunuz halkınıza ihanet etmeyin artık. 
Bi elinizi kalbinize koyun da vicdanınıza kulak verin artık.
Rant için bu doğa katliamlarına bir son verin artık.
#KazDağlarıHepimizin #kazdaglarınadokunma

Ne diyelim, gerçek bir star olmak galiba tam da böyle bir şey! Bir tanesin Tarkan... 👏

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
atilla.koc1978

tek dürüst harbi sanatçı Tarkan. Diğerleride korkudan seslerini çıkarmasınlar... Diğerleri derken en başta Sayın Demet Akalın . Hande Yener'den bahsediyorum.Işın Karaca'da dahil.Serdar Ortaç'da.... YAni sizler niye bu toplumsal olaylarda bu kadar sessizsiniz.... Neden ??? Sadece yazık diyorum.

nolmuski

daha bugün yancı atv "alman tvsi simge arıyor gezi olayı gibi ortalığı karıştırmaya çalışıyorlar o zamanda sadece bir iki ağacın yeri değişecekti milleti kışkırttılar bu oyun tekrar oynanmak isteniyor zaten orası kaz dağları değil 40km uzaklıkta başka bir yer" gibi gerzek ötesi cümlelerle uzun uzun açıklama yapıyordu bunu izleyen düşünce sorunluları da partimize reisimize iftira atıyorlar yine diyecekler çocuk kandırır gibi saçma sapan sözler söyleniyor daha dün yine Bursa da yandı orman birinin özellikle yaktığı belli dendi yandı ülkenin ciğerleri daha hızlı nasıl yok edebiliriz diye yarışıyorlar sanki adiler...

hassein

yok mu BABALAR GIBI SATARIM diyecek bi bakanimiz ya? ne ise yariyor bu meclis anlamiyorum.

arsenic

Aşksın sen aşk Tarkan ❤️❤️❤️ Bugüne kadar hiç duruşunu bozmamış, malum kişilere yaranmaya çalışmamış, yurtdışında yaşadığı halde, fazlasıyla parası ve başka ülke vatandaşlığı da olmasına rağmen banane diyip sessiz kalmamış gerçek bir sanatçısın. Söyleyeceğini eğip bükmeden, cesurca söylemiş adam gibi adamsın.

tefoyma

ADAMLIGINI VE DURUSTLUGUNU KAYBETMEYEN NADIR SANATCILARDAN SADECE BU KONUDA DEIL HAR ZAMAN MEGA STAR MEGA ADAM NE DESEM AZ👏👏👏

Görüş Bildir