Şahan Gökbakar'dan Kaz Dağları Çevresinde Yapılan Çevre Katliamına Tepki: "Herkesi Kanser Edip Gidecekler!"

9.4bPAYLAŞIM

O kadar haklı ki...

Çanakkale'nin tek içme ve kullanma suyu kaynağı olan Atikhisar Havzası'nda Kanadalı şirket Alamos Gold'un yerli taşeronu olan Doğu Biga Madencilik bir ağaç katliamına imza atmıştı.

Yaklaşık bir yıldır devam eden ve siyanürle altın arandığı iddia edilen çalışmalarla birlikte Balaban Tepesi'nde yapılacak proje nedeniyle kesilen ağaçlar için sosyal medya ayağa kalktı.

Sanatçılardan politikacılara kadar pek çok kesimden tepki geldi.

👇

👇

Ama belki de en büyük tepkiyi Şahan Gökbakar gösterdi.

Instagram hesabından yaptığı paylaşımla kesilen ağaçların görüntülerini paylaştı ve "Yıllarca zehirlerini bu topraklara akıtıp, bütün herkesi kanser edip, bitkileri kurutup, nehirleri kaynak sularını bok edip, hayvanları öldürüp defolup gidecekler Kanadalarına" dedi.

👇

View this post on Instagram

Tabiat ananın gözü yaşlı... Haberi geldi, evlatlarını öldürmüşler..İşte bunlar da Tabiatın Şehitleri... Ustelik kendi vatanı tarafindan Kanadalıya satılmış, umursanmamiş ve katledilmesine göz yumulmuş... Olayı Kanadalı Alamos Gold şirketi yapiyor.. Türkiye'den de iş birlikcileri var...Peki ya şimdi? Ne olacak biliyor musunuz?...Bu toplu mezar kaldırılınca, bir de siyanürle altını işleyecekler.. Yıllarca zehirlerini bu topraklara akıtıp, butun herkesi kanser edip, bitkileri kurutup, nehirleri kaynak sularını bok edip, hayvanlari öldürüp defolup gidecekeler Kanadalarina... Bayrağı ağaç yapraği olan bir ulke 🇨🇦 Kanada.Kanada da evinin bahcesindeki ağacı kesemezsin izin almadan... Ama iste sen satarsan kendi ulkenin 🇹🇷 tabiatinı o Kanadalı gelir keser senin agacini, verir siyanürü asidi zehiri toprağına... 2010 yilinda baslamis aramaya, agac kesmeye ve toplam 100milyon$ harcamis Kanadali..Cok gelmesin 100 milyon size, 3. Koprumuz 3 Milyar$ onunla kiyaslayın rakamı...Toplamda 4.6Milyar$lik altin bulmuş burada.. Bize ne kadari kalacak peki cikan altinin var mi bilen??? %4ü..yani 180milyon$ yaklasik... Değermi ya... Doların yeşili tutarmi şu agaclarin yesilini... Yazıklar olsun... Bu bolge onlarca selale ve akarsuya ev sahipligi yapan bir yer... Ne pahasına olursa olsun, sonuna kadar, bu katliamı yapan ve buna mani olmayan herkesi lanetliyorum... Elimden gelen ne varsa yapacağım... Neden biliyor musunuz?? Çocuklarım, çocuklariniz ve doğacak çocuklarımız için... #kazdağları #kazdağlarıhepimizin #vatan #aşk not: her paylaştığım tatlı fotoğrafın altına yorum yazan ünlü arkadaşlarım bu acı fotoya da bir el atıverin gari... dost acı söyler...🙏

A post shared by Şahan Gökbakar (@sahangokbakar) on

Çocukları için, doğacak çocuklar için elinden gelen ne varsa yapacağını ifade eden Şahan Gökbakar, acı fotoğraf için herkese yardım çağrısında bulundu.

Tabiat ananın gözü yaşlı... Haberi geldi, evlatlarını öldürmüşler..İşte bunlar da Tabiatın Şehitleri... Üstelik kendi vatanı tarafından Kanadalıya satılmış, umursanmamış ve katledilmesine göz yumulmuş... Olayı Kanadalı Alamos Gold şirketi yapıyor... Türkiye'den de iş birlikçileri var...Peki ya şimdi? Ne olacak biliyor musunuz?...Bu toplu mezar kaldırılınca, bir de siyanürle altını işleyecekler.. Yıllarca zehirlerini bu topraklara akıtıp, butun herkesi kanser edip, bitkileri kurutup, nehirleri kaynak sularını bok edip, hayvanları öldürüp defolup gidecekeler Kanadalarına... Bayrağı ağaç yaprağı olan bir ülke 🇨🇦 Kanada. Kanada da evinin bahçesindeki ağacı kesemezsin izin almadan... Ama iste sen satarsan kendi ulkenin 🇹🇷 tabiatını o Kanadalı gelir keser senin ağacını, verir siyanürü asidi zehiri toprağına... 2010 yılında başlamış aramaya, ağaç kesmeye ve toplam 100 milyon $ harcamış Kanadalı... Çok gelmesin 100 milyon size, 3. köprümüz 3 milyar $ onunla kıyaslayın rakamı...Toplamda 4.6 milyar $'lık altın bulmuş burada... Bize ne kadarı kalacak peki çıkan altının var mı bilen??? % 4'ü... Yani 180 milyon $ yaklaşık... Değer mi ya? Doların yeşili tutar m? şu ağaçların yeşilini... Yazıklar olsun... Bu bölge onlarca şelale ve akarsuya ev sahipliği yapan bir yer... Ne pahasına olursa olsun, sonuna kadar, bu katliamı yapan ve buna mani olmayan herkesi lanetliyorum... Elimden gelen ne varsa yapacağım... Neden biliyor musunuz?? Çocuklarım, çocuklarınız ve doğacak çocuklarımız için... #kazdağları #kazdağlarıhepimizin #vatan #aşk 
Not: Her paylaştığım tatlı fotoğrafın altına yorum yazan ünlü arkadaşlarım bu acı fotoya da bir el atıverin gari... Dost acı söyler... 🙏

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
esen-miray-yilmaz

Para lazım para! Sinekten bile yağ çıkarıyorlar resmen. Talan ve sömürüyle hep başroldeler. Ne doğa sevgileri var ne de insan. Ayrıca Şahan Gökbakar'ı ilk defa takdir ettim "Bravo" bir gün alkışlayacağım hiç aklıma gelmezdi.

samurai-cat

akp ulkenin kanseri gibi

suspicious

gibinin üstünü çizebiliyor muyuz?

samurai-cat

amina bile koyabiliyoz

omertheone

Sahan Gokbakar da aslinda durumu kabullenmis ki "Herkesi Kanser Edip Gidecekler!"demis. "Herkesi Kanser Edip Gidemeyecekler!" diyememis. durum tespiti yapmis yani. bunun kime ne faydasi var? karsi bile cikmamis! "Elimden gelen ne varsa yapacağım" demis, sonuc? lanetlemis sadece. elinden ancak bu gelmis. dunyanin %90`i sadece lanetlemekle kalsa ne degisir? nufuz sahibi unlulersiniz. gucunuzu kullanin. harakete gecin!

dremor

akp sömürgecilikte ingiltereyi bile solladı güzelim doğaya sırf para için düşman olmak çok kansızca her buldukları yere maden açmak hani ne yiyeceğiz altın mı kömür mü taş mı yiyeceğiz soluyacağız

askito-muyum-ben

'Son ırmak kuruduğunda,son ağaç yok olduğunda, son balık tutulduğunda beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak.' demiş kızılderililer. Ben şu şerefini haysiyetini siktigimin herifi o koltukta oturduğu sürece bu ülkenin sonunun doğa açısından orta ve kuzey Afrika'ya benzeyecegini düşünüyorum. Şimdi çöl diye bildiğimiz yerler önceden tropikal ormanmış biliyor musunuz? İnsan kendi eliyle çöl yapmış orayı. İşte o herif orda olduğu sürece bizim topraklarımız da yüce yüce ağaçların olduğu bir ormanken çöl olacak.

Görüş Bildir