Tanklar İstanbul ve Ankara Dışına Taşınıyor

 > -

İstanbul ve Ankara'daki tanklar şehir dışına taşınıyor...

15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından Ankara ve İstanbul'daki kışlaların 11 Eylül'e kadar şehir dışına taşınması kararı ilk olarak İstanbul'da uygulandı.

İstanbul Sultangazi'deki 66. Mekanize Zırhlı Piyade Tugay Komutanlığına bağlı Baştabya Kışlasında, zırhlı araçların şehir dışına sevkiyatı için tören düzenlendi.

Bu kışladan, polis eşliğinde Tekirdağ'da Çorlu ve Beşiktepe'deki kışlalara gitmek üzere zırhlı araçların yüklü olduğu 6 tır çıkış yaptı.

Tırlar kışladan güvenlik önlemleri eşliğinde önlerine Türk bayrağı asılarak çıkartıldı

Baştabya Kışlasından diğer zırhlı araçların şehir dışına sevkiyatı peyderpey gerçekleştirilecek.

Havalimanı ve Vatan'a çıkan tanklar Baştabya Kışlasından

Darbe girişimi gecesi Atatürk Havalimanı ve Vatan Caddesi'ne zırhlı araç sevkiyatının yapıldığı kışlalardan biri olan Baştabya Kışlası, 66. Mekanize Zırhlı Piyade Tugay Komutanlığına bağlı üç kışladan biri. 

Bu Tugay Komutanlığına bağlı diğer kışlalar ise Topçu Kartaltepe ve Tankçı Topkule kışlaları.

Eski İstanbul Güvenlik Şube Müdürü Mithat Aynacı, darbe girişimi sırasında Vatan Caddesi'nde, Baştabya Kışlasından sevk edilen bir tankın içinde yakalanmıştı

Ankara'da da sevkiyat başladı

Ayrıca, Etimesgut'taki Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığı ile Mamak'taki General Eşref Akıncı Kışlası'nda bulunan zırhlı araçların sevkiyatları başladı.

Etimesgut'taki sevkiyatların hafta boyunca Şereflikoçhisar'a devam edeceği ve Şereflikoçhisar'ın ardından kalan tank ve zırhlı personel taşıyıcıları kısım kısım, Burdur başta olmak üzere çeşitli illere sevk edileceği öğrenildi.

Fotoğraflar: AA

Onedio Gündem'i Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir