Görüş Bildir
Haberler
Tam 35 Yıl: Hürriyet ile Ertuğrul Özkök'ün Yollarının Ayırdığı İddia Edildi

Tam 35 Yıl: Hürriyet ile Ertuğrul Özkök'ün Yollarının Ayırdığı İddia Edildi

Demirören Grubu'na bağlı Hürriyet'in, 20 yılı genel yayın yönetmenliği olmak üzere toplam 35 yıldır gazetede bulunan Ertuğrul Özkök ile yollarını ayırdığı öne sürüldü.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

T24'ün haberine göre, Simavi ailesi ve Doğan Holding sahipliğini kapsayan dönemde 20 yıl aralıksız Hürriyet Genel Yayın Yönetmenliği yapan ve bu görevden alındığı Aralık 2009’dan beri köşe yazan Ertuğrul Özkök’ün gazeteden ayrıldığı iddia edildi.

Resmi olarak açıklanmadı

Resmi olarak açıklanmadı

Resmen açıklanmayan ancak yalanlanmayan bilgilere göre Hürriyet gazetesi Özkök’le yollarını ayırdı. Ertuğrul Özkök, son olarak ekim ayında sanatçı Ahmet Güneştekin’in Diyarbakır’da açtığı sergi vesilesiyle düzenlenen gecede çekilen “halay” görüntüleriyle tartışma konusu olmuştu.

Ertuğrul Özkök’ün Hürriyet’ten gönderilme nedenlerine ilişkin olarak öne sürülen iddialar arasında, “Diyarbakır’daki halay görüntüleri” ile “Aydın Doğan ile düzenli devam eden ilişkisi” de yer aldı.

1986 yılından beri Hürriyet gazetesindeydi

1986 yılından beri Hürriyet gazetesindeydi

Hacettepe Üniversitesi’nde öğretim üyeliği yaparken 1986 yılında Hürriyet gazetesine geçen ve Moskova Temsilciliği’ni üstlenen, daha sonra gazetenin Ankara Temsilciliği görevine getirilen Ertuğrul Özkök, 1989 yılında gazetenin Genel Yayın Yönetmenliği’ne atandı. Erol Simavi’nin 1994 yılında Hürriyet’i Aydın Doğan’a satmasından sonra da bu pozisyonunu koruyan Özkök, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın Doğan Holding’le girdiği uzun ve sert çatışma sürecinin ardından Aralık 2009’da Genel Yayın Yönetmenliği görevinden alındı. Özkök, söz konusu yönetsel operasyondan sonra, gazetenin Doğan Medya Grubu’yla birlikte Demirören Holding’e satılmasını da kapsayan 12 yıllık dönemde Hürriyet’te köşe yazısı yazıyordu.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
16
5
2
1
1
1
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Hazreti Deist

Hürriyet Gazetesi Demirören'e satıldıktan sonra bitti benim için bir daha da almadım.Abdülkadir Selvi köşe yazarlığı yapıyor anlayın gazetenin düştüğü seviye... Devamını Gör

Uygar Aytun

Hiç de sevmem şu yalaka herifi. Emin Çölaşan bi ara ipliğini pazara çıkarmıştı.

Halil Değerli

Her devrin adamıydı.... ... Devirler bitti, rölantiye geçti.... ..... 🤪😡😠