Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Tam 20 Yıl Boyunca Aradığı, Ölmüş Annesinin En Sevdiği Şarkıya Kavuşan Adamın Hikayesi

 > -

Hepimizin çok alakasız yerlerde kulağına çalınan hayranlık duyduğu parçalar vardır. O şarkıyı bulmak için elbette haddinden fazla çaba sarfedenlerimiz de olmuştur. Ama 20 yıl uğraşmak? İşte şimdi göreceğiniz hikaye gerçekten fazlasıyla duygu yüklü ve takdire şayan bir çabanın ispatı...

Kaynak: http://dangerousminds.net/comments/man_s...

Kongo'da yaşayan bir anne-oğul bir gün evlerinin orada bulunan bir Çin marketine giriyorlar ve markette çalan bir şarkıya hayran kalıyorlar.

Anne, market sahibinin yanına giderek şarkıyı soruyor ve market sahibi çalmakta olan kasedi onlara takdim ediyor. Kahramanımız ve annesi çok uzun süre bu şarkıyı dinliyorlar ancak kaset üzerindeki yazılar Çince olduğu için ne söyleyen kişiyi ne de şarkının adını bilmiyorlar.

Bu tatlı anne-oğul bazı sebeplerden ötürü Güney Afrika'ya göç etmek zorunda kalıyorlar ve bu sırada kaset kayboluyor. Esas acı kısmı ise, çok geçmeden anne de vefaat ediyor.

Kahramanımız ise artık yalnızca kafasının içinde çalıp duran annesinden yadigar o şarkıyla kalakalmış.

Bir yandan taksi şoförlüğü yaparken bir yandan da tam 20 yıldır o kayıp kasetteki şarkıyı arıyormuş.

Taksisine binen her Asyalı müşteriye şarkıyı mırıldanıyor ve bilip, bilmediğini soruyormuş.

Taksisine ilk kez Tayvanlı bir çift biniyor ve bir 20 yıldır aradığı o parçayı onlara da soruyor ve... Mutlu son!

Çift şarkıyı bulup ona dinletmeye başlıyorlar. Ve o an kahramanımızın mutluluğu gerçekten hiçbir şeye değişmeyecek bir mutluluk...

Bir Reddit kullanıcısı o muhteşem mutluluğu sosyal medyada paylaşıyor, işte 20 yıl sonra adeta annesine kavuşmuş gibi sevinen kahramanımızın o tatlı mutluluk anı!

Şarkının ne olduğunu merak edenler için, hikayemizin sonunu da paylaşıp minik bir şok yaşatalım.

Müzik konusunda kimsenin bilmediği parçaları bile bilen bir arkadaşına şarkıyı soran kahramanız inanılmaz bir cevapla karşılaşıyor. Şarkının Casio markasının bir demosu olduğunu öğreniyor. Ve arkadaşı "Onca yıl bu demo mu çaldı gerçekten senin kafanın içerisinde?" diye şaşkınlıkla bakakalıyor...

Siz olsanız, 20 yıl boyunca aynı azimle şarkıyı arayabilir miydiniz?

Elbette arardım! Söz konusu olan annesinin hatırası...
20 yıl çok uzun bir süre, pes edebilirdim ben onca zamandan sonra.
Yani hatıra falan önemli elbette ama ben hayatta arayamazdım öyle bir azimle.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Ya hazır bu olay konu olmuşken,bende 2 aya yaklaşık bir süredir bir şarkı arıyorum.Shameless izleyen varsa belki biliyordur.Arkadaşlar,e2de şuan yayınlanan Shameless'ın,yani Shameless'ın 5.sezonunun jenerik müziğinin adını bilen var mı? Hani sonu elektro gitar eşliğinde la la la la falan diye bitiyor.

harley-quinn

Aradan 20 yıl geçmiş. Herhangi bir insanla 2 yıldan fazla görüşmezsem siliyorum :D :D

cirilla-fiona-elen-riannon

Bizim markette Ajdar çalıyor. Aramayı istesem de aramam.

metu_yusuf

Gerçekten harika bir duygu olmalı.Ben bile ilk defa dinleyip bayıldığım bir müziği daha sonra adını bilerek denk gelince aşırı mutlu oluyorum.Ama aklıma takılan da bir durum var,inşallah bu olay Casio markasının reklamı değildir.

Gizli Kullanıcı

Baslikda bi gariplik mi var yoksa bana mi oyle geliyor?

Görüş Bildir