Görüş Bildir
Haberler
Takdir Teşekkür Nasıl Hesaplanır? 2021-2022 Ortalama Hesaplama! 1. Dönem 2. Dönem Karne Notu Hesaplama...

Takdir Teşekkür Nasıl Hesaplanır? 2021-2022 Ortalama Hesaplama! 1. Dönem 2. Dönem Karne Notu Hesaplama...

İlk dönemin bitmesine sayılı günler kala veliler ve öğrenciler takdir teşekkür hesaplamalarının nasıl yapıldığını araştırmaya başladı. Takdir belgesi veya teşekkür belgesi puanları hesaplamak isteyenler için karne notu ,ortalaması nasıl hesaplanır? sorusunu haberimizde cevapladık. Peki, taktir teşekkür puanları nasıl hesaplanır?  İşte 2021-2022 Takdir Teşekkür puanları hesaplama...

İçeriğin Devamı Aşağıda

Birinci dönemin de sonuna gelinmesiyle karne ortalamalarını hesaplamaya başladılar. Takdir ve teşekkür hangi not aralıklarına verdiği ise merakları arttırdı. Takdir ve teşekkür puanlarını hesaplamak için merak edilenler haberimizde yer almaktadır.

Takdir Teşekkür Nasıl Hesaplanır? 2021-2022 Ortalama Hesaplama

Takdir Teşekkür Nasıl Hesaplanır? 2021-2022 Ortalama Hesaplama

Not ortalaması, 1. yazılı puanının 2. ve varsa 3. yazılı puanı ile toplanmasının ardından toplam yazılı sayısına bölünmesiyle ortaya çıkmaktadır. Tüm dersler için bu işlemi gerçekleştiren öğrenciler, ders başına çıkan not ortalamalarının hepsini toplar. Topladıkları not ortalamasını ise o dönem kaç ders aldıysa ona böler. Öğrenciler böylece o dönemin karne not ortalamasını öğrenmiş olur.

Lise Taktir Teşekkür Hesaplama

Lise Taktir Teşekkür Hesaplama

Okul öğrenci ödül ve disiplin kurulu, derslerdeki gayret ve başarılarıyla üstünlük gösteren, özürsüz devamsızlık süresi 5 günü geçmeyen, tüm derslerden başarılı olan, dönem puanlarının ağırlıklı ortalaması 70,00 ten aşağı olmayan ve davranış puanı 100 olan öğrencilerden;

a) 70,00-84,99 arasındakileri teşekkür belgesi,

b) 85,00 ve daha yukarı olanları takdir belgesi,

c) Ortaöğrenim süresince en az üç öğretim yılının bütün döneminde takdir belgesi alanları üstün başarı belgesi ile ödüllendirir.

Karne Notlara Neye Göre Belirlenecek?

Karne Notlara Neye Göre Belirlenecek?

İlkokul ve ortaokullarda ilk dönem karne notları belirlenirken sınav yapılmayacak. Yüz yüze yapılan sınavlar da geçerli olmayacak.

İllere gönderilen yazıyla ilkokul 4. sınıflarla ortaokul ve imam hatip ortaokullarında birinci dönemde yapılmış olan yüz yüze sınavların dönem sonu puan değerlendirmesine dahil edilmeyeceği açıklandı. Ancak isteyen veliler, 21 Ocak'a kadar okul müdürlüklerine başvurmaları halinde, yapılan sınavlardan alınan puanların karne puanı değerlendirmesine dahil edilmesini isteyebilecek.

Öte yandan, salgın koşulları ve halk sağlığının korunması ilkesi göz önünde bulundurularak, ilkokul ve ortaokullarda eğitim öğretim yılının birinci döneminde karne basımı ve dağıtımının yapılmayacağı, karnelerin elektronik ortamda erişime açılacağı da belirtildi.

25 Aralık 2020'de MEB tarafından yapılan açıklamaya göre, 2020-2021 eğitim ve öğretim yılının birinci dönemi ile sınırlı olmak kaydıyla dönem puanı belirlenirken, 1. 2. ve 3. sınıflarda dönem sonu işlemleri, ilgili yönetmelikte belirtildiği şekliyle uygulanmaya devam edecek, 4. sınıflarda ders etkinliklerine katılım puanlarının aritmetik ortalaması ile dönem puanı hesaplanacak. 5. 6. 7. ve 8. sınıflarda ders etkinliklerine katılım puanları ve varsa proje puanlarının aritmetik ortalaması ile dönem puanı hesaplanacak.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
116
76
50
36
32
22
21
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın