Görüş Bildir
Haberler
Tahir Elçi'nin Hayatını Kaybettiği Saldırıda 2 Polisi Şehit Eden Terörist Öldürüldü

Tahir Elçi'nin Hayatını Kaybettiği Saldırıda 2 Polisi Şehit Eden Terörist Öldürüldü

Onedio Medya
14.03.2016 - 12:55

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde geçen 28 Kasım’da Baro Başkanı Tahir Elçi’nin öldürüldüğü olaydan hemen önce, 2 polis memurunu şehit ederek Elçi’nin bulunduğu sokaktan kaçan 2 teröristten M.G'nin, dün Sur’da çıkan çatışmada öldürüldüğü ortaya çıktı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Sur'da 28 Kasım 2015 tarihinde PKK’lı teröristlerin bindiği taksi, Yenikapı Sokak girişinde polis tarafından durdurulmuştu. Bu sırada polis memurları Ahmet Çiftaslan ve Cengiz Erdur’u ateş ederek şehit eden ve Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin açıklama yaptığı Dört Ayaklı Minare sokağına girerek kaçan 2 PKK’lıdan Mahsun Gürkan’ın, dün Sur’da çıkan çatışmada öldürülen 7 terörist arasında olduğu belirtildi. 

Doğan Haber Ajansı'nın (DHA) haberine göre, Savaş Mahallesi Hacı Hamit Sokak’taki bir evde enkaz altında bir banyoda kaldıkları ve çıkmak istediklerini belirterek HDP’lilerden yardım isteyen ancak, güvenlik güçleri ile çatışmaya giren 7 PKK’lı öldürülmüştü. 

Cumhuriyet savcısı tarafından yapılan incelemede öldürülen 7 teröristten birinin Tahir Elçi’nin öldürüldüğü olaydan hemen önce 2 polisi şehit edip sokağa ilk giren ve polisin ateş açmasına rağmen kaçan PKK’lı M.G. olduğu ortaya çıktı.

DHA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın