Görüş Bildir
Haberler
Tahir Elçi Dosyasında 134 Video Kaydı Var

Tahir Elçi Dosyasında 134 Video Kaydı Var

FreiGeist
09.12.2015 - 10:51

Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi’nin öldürülmesi ile ilgili soruşturmayı yürüten Diyarbakır Başsavcılığı, olay yerinde yapılan bütün video çekimlerini topladı. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

Cumhuriyet gazetesinden Kemal Göktaş'ın haberine göre, soruşturma dosyasında 6’sı basın açıklamasını izlemek üzere olay yerinde bulunan basın kuruluşları ile PTT, MOBESE, Emniyet Foto Film Şube Müdürlüğü, Emniyet İstihbarat Şube Müdürlüğü ve “açık kaynaklardan” toplam 134 video görüntüsü dosyaya girdi.

Emniyet Foto Film Şube Müdürlüğü’nde kameraman olarak görev yapan polis memuru ise tanık olarak verdiği ifadede basın açıklaması sırasında “suç unsuru olabilecek pankartlara odaklandıklarını” söyledi. 

Açıklamanın bittiği anda yaşlı bir kadın ve erkeğin gelip Tahir Elçi’yle Kürtçe konuştuğunu ifade eden polis memuru şunları söyledi:

"Teröristleri tam olarak nereden kaçtıklarını çekemedim"

"Teröristleri tam olarak nereden kaçtıklarını çekemedim"
İçeriğin Devamı Aşağıda

“Yaşlı amcanın konuşmasının bitimine yakın Balıkçılarbaşı tarafından silah sesleri geldi. Ne oluyor diye dönüp baktım. Yanımızdaki Güvenlik Şube’den polis arkadaşlarımızın ateş ettiklerini görünce kendimi aracın ön tarafında duvarın dibine attım. Silah seslerinin geldiği an başımı Balıkçılarbaşı’na bakan kısma çevirdim. O sırada kayıttan çıktım. Kendimi yere attığımda ise görüntü almaya devam ettim. Yerde yatan şahsı (Tahir Elçi) çektim. Yanındaki silahı ve etrafı çekebileceğim kadar çektim. Ancak teröristleri tam olarak nereden kaçtıklarını, Dört Ayaklı Minare’nin sütununu kendime sütre olarak kullandığımdan çekemedim. Elçi’nin vurulma anını ve yere düşme anını görmedim. Silah seslerini duyarak dönüp baktıktan sonra kendimi yere atıp kayda girdiğim esnada, kaçan ikinci şahıs olduğunu düşündüğüm şahsın görüntüsünü koşarken yakaladım. Ancak hangi istikametten kaçtığını görmedim.”

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
1
0
0
0
0
0