Sur'da Şehit Sayısı 5'e Yükseldi

 > 
43PAYLAŞIM

Genelkurmay Başkanlığı, Sur'daki operasyonlarda 3 asker ve 2 polisin yaralandığını, yaralı iki askerin kurtarılamayarak şehit olduğunu açıkladı. Hastahanede tedavi altına altına alınan askerlerden üçü de tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı ve şehit sayısı 5'e yükseldi.

Genelkurmay'dan şu açıklama yapıldı:

01 Şubat 2016 tarihinde Diyarbakır ili Sur ilçesinde devam eden operasyonlar esnasında, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce yapılan silahlı saldırı sonucu üç kahraman silah arkadaşımız ve iki kahraman polisimiz ağır şekilde yaralanmışlardır. Yaralılarımız derhal hastaneye sevk edilmiş, ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen iki silah arkadaşımız kurtarılamayarak saat 09:07’de şehit olmuşlardır.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşımıza ve Emniyet Teşkilatımızın kahraman mensuplarına acil şifalar temenni ediyoruz.

Yaralanan 3 asker de hastanede şehit oldu

Ancak ilerleyen saatlerde durumu ağır olan yaralı askerlerden üçü daha tedavi altına alındığı Diyarbakır Asker Hastanesi'nde kurtarılamayarak şehit oldu. 

Genelkurmay'dan şu açıklamalar yapıldı:

01 Şubat 2016 tarihinde Diyarbakır ili Sur ilçesinde devam eden operasyonlar esnasında, iki kahraman silah arkadaşımızın şehit olduğu bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce yapılan silahlı saldırıda ağır yaralanan bir kahraman silah arkadaşımız daha hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak saat 10.40’ta şehit olmuştur.

01 Şubat 2016 tarihinde Diyarbakır ili Sur ilçesinde devam eden operasyonlar esnasında, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce yapılan silahlı saldırı sonucu üç kahraman silah arkadaşımız ağır şekilde yaralanmışlardır. Yaralılarımız derhal hastaneye sevk edilmiş, ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen iki silah arkadaşımız kurtarılamayarak saat 13.25’te şehit olmuştur.

TSK

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir