Görüş Bildir
Haberler
Süleyman Soylu, Gazeteci Barış Terkoğlu'nu Hedef Aldı: 'Berduş'

Süleyman Soylu, Gazeteci Barış Terkoğlu'nu Hedef Aldı: 'Berduş'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bugünkü yazısında kendisi ile ilgili iddialarda bulunan gazeteci Barış Terkoğlu'na 'berduş' diye hitap etti ve 'Kimlerle iş tuttuğunuz da belli, kime uşaklık yaptığınız da belli' dedi. Bakan Soylu'nun üslubu eleştirilere neden oldu.

İki gün önce 40'tan fazla mülki idare amiri görevden alınmıştı 👇

İçeriğin Devamı Aşağıda

Gazeteci Barış Terkoğlu'nun iddiası neydi?

Gazeteci Barış Terkoğlu'nun iddiası neydi?

Oda TV Haber Müdürü ve Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Terkoğlu, bugün yayınlanan “Ben ihanet ediyorumdur diyen Bakan” başlıklı yazısında İçişleri’ndeki FETÖ operasyonlarının ‘Soylu’ya rağmen yapıldığını’ öne sürerek şunları yazmıştı:

'Konuşulan o ki bir süredir İçişleri Bakanlığı’nda FETÖ birikimine yönelik olarak devletin güvenlik bürokrasisi adım atmak istiyordu. Ancak her seferinde attıkları adım Soylu’ya çarpıyordu. Verilen istatistiki bilgilere göre FETÖ’nün TSK’den sonra en kritik örgütlenmeyi gerçekleştirdiği bakanlıkta ayıklanan FETÖ mensubu oranı yüzde 3 buçuktu. Nihayetinde, Soylu’nun uzun süredir direndiği, kendisinin önüne isim konduğunda kimilerini savunduğu bakanlık çalışanlarına operasyon gerçekleşti. Konuşulan o ki önümüzdeki günlerde kaymakamlara yapılan operasyonu Emniyet takip edecek'

"Kimin adamın olduğun da belli, kimlerle iş tuttuğunuz da"

"Kimin adamın olduğun da belli, kimlerle iş tuttuğunuz da"

İçişleri Bakanı Soylu ise bugün yaptığı açıklamada, 'Görevden alınan kaymakamlarla ilgili hem eksik ve yanlış bilgi ile yapılan hem de maksatlı yorumların tamamı yalandır' dedi.

Soylu, 'Son kararımızda açığa alınan kişiler arasında ilk kez açığa alınanlar olduğu gibi, daha önce haklarında göreve iade edilmiş kişiler olduğu gibi, idari ve adli soruşturmaları kapatılanlar gibi burada da 58 kişiyle ilgili bu tip değerlendirmeler oldu. Bunların tamamı 10-12 yıldır görev yapan isimler' diye konuştu.

Öte yandan Soylu, Barış Terkoğlu'nu hedef alarak sert sözlerle eleştirilerde bulundu. 'Yalanı ve ihaneti muhatap almazsanız hata edersiniz. Muhatap olacaksınız' diyen Soylu, Terkoğlu'nun adını anmadan, 'O berduşa sesleniyorum. Ben senin gibi birinin, öbürünün adamı değilim. Bu milletin adamıyım. Kimin adamı olduğun da belli. Kimlerle iş tuttuğunuz da, kime uşaklık yaptığınız da belli' ifadelerini kullandı.

Barış Terkoğlu, Soylu'nun sözlerine Twitter hesabından bu yanıtı verdi 👇

Sosyal medyada Soylu'nun üslubu eleştirilirken Terkoğlu'na destek paylaşımları yapıldı 👇

Sosyal medyada Soylu'nun üslubu eleştirilirken Terkoğlu'na destek paylaşımları yapıldı 👇
İçeriğin Devamı Aşağıda

Bakan Soylu, TİP milletvekili Barış Atay'a yönelik saldırı ile gündeme gelmişti. 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
176
46
35
9
9
7
7
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Halil Değerli

Sülo üslup konusunda sadece Reis ile kapışır...... ........ Hangisinin üslubu daha kötü tartışılır..... ...... 😡🤪

Sercan Kara

Bu makam bu üslubu bırakmadıkça sokakta kendini mafya zanneden, cehaletini örtemeyen, ülke sanki kendilerininmiş gibi hareket eden tipler hep çoğalacaktır. Y... Devamını Gör

Lestat

Bu ülke son yıllarda en büyük sınavlarından birini veriyor sanırım; Üslup.