Görüş Bildir

etiket Barış Atay'ın İfadesi Ortaya Çıktı, Twitter'dan Soylu'yu Etiketledi: 'Nerede Kalmıştık?'

Haberler
> Barış Atay'ın İfadesi Ortaya Çıktı, Twitter'dan Soylu'yu Etiketledi: 'Nerede Kalmıştık?'

Saldırıya uğrayan Türkiye İşçi Partisi Milletvekili Barış Atay'ın hastanede verdiği ifade ortaya çıktı. Sağlık durumu iyi olduğu öğrenilen Atay'ın ifadesinde 'Beni hedef gösteren Süleyman Soylu'dur' dediği aktarıldı. 

Öte yandan Atay, kişisel Twitter hesabından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu etiketleyerek 'Nerede kalmıştık?' diye sordu. 

Cumhuriyet'ten Tuğba Özer'in haberine göre, hastanede ifadesi alınan Atay saldırganlar hakkında şikayetçi oldu. İfadesinde ölüm tehditleri aldığını hatırlatan Atay, 'Bu olayın faili bütün şikayetlerle ilgilenmek yerine bir tecavüzcünün serbest bırakılması ile ilgili kendisine yönelik eleştiriyi alıntılayıp beni hedef gösteren Süleyman Soylu'dur' dedi.

Saldırı nasıl gerçekleşti?

Saldırı nasıl gerçekleşti?
www.diken.com.tr

Atay ifadesinde saldırı anını şöyle anlattı: 

31.08.2020 günü arkadaşlarımla birlikte Kadıköy Caferağa Mahallesi'nde bulunan bir mekanda bulunduktan sonra saat 01.00 sıralarında Dr. Esat Işık caddesinde arkadaşımla birlikte yürürken Dalga Sokak'a dönmemizin ardından ayak sesleri duydum. Daha sonra arkamdan gelen bir kişi boynuma atıldı. Bu şahsı savurduktan sonra 3 ya da 4 kişi beni arkamdan yumruklamaya başladı. Ben kendimi savunmaya çalışırken beni yere düşürdüler. Başta kafam olmak üzere vücudumun çeşitli yerlerine vurmaya başladılar. Bu esnada arkadaşımın polisi araması üzerine koşarak kaçmaya başladılar. Bu şahıslar beni darp ederken küfür ederek 'vatan haini' diye bağırdı.

Hava karanlık olduğu için bu kişilerin eşkallerini net olarak hatırlamıyorum. Beni darp eden ve hakaret eden bu kişilerden şikayetçiyim.'

Atay verdiği ek beyanında ise ölüm tehditleri aldığını hatırlatarak Soylu'yu işaret etti 👇

Atay verdiği ek beyanında ise ölüm tehditleri aldığını hatırlatarak Soylu'yu işaret etti 👇

'Bu olay cereyan edene kadar 1 Mayıs'ta DİSK binası önündeki eylemlerden itibaren sosyal medyadan ölüm tehditleri aldığıma ilişkin savcılıkta suç duyurusunda bulundum. Bunlardan bir tanesi ise takipsizlikle sonuçlandı. Bunun akabinde kullandığım araca sabotaj yapıldı. Bunun da şikayetinde bulundum. Bu yüzden bu olayın faili bütün şikayetlerle ilgilenmek yerine bir tecavüzcünün serbest bırakılması ile ilgili kendisine yönelik eleştiriyi alıntılayıp beni hedef gösteren Süleyman Soylu'dur.'

Öte yandan Atay, Twitter'dan Soylu'yu etiketleyerek 'Nerede kalmıştık?' diye sordu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
350
99
66
41
36
6
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?