Şu Sıralar Başarılı Oyunculuğuyla Adından Sıkça Söz Ettiren Şehla Gözlü Adam: Ozan Güven!

1.7bPAYLAŞIM

Ozan Güven'i hepimiz biliyoruz. Ancak biraz daha yakından tanımaya, hayatını bilmeye ne dersiniz? İşte geçmişten günümüze Ozan Güven!

İşte karşınızda yılların başarılı oyuncusu: Ozan Güven!

Uzun adıyla Ozan Muharrem Güven. 1975 yılında, işçi olarak Almanya’ya gitmiş Bulgaristan göçmeni bir ailenin çocuğu olarak Nürnberg’de dünyaya gelmiş yakışıklı oyuncumuz.

Küçük yaşlarda izlediği Türk filmlerinden etkilenip "Ulan ne acayip iş, ben de becerebilir miyim acaba?" diye düşünüyor.

Özellikle Şener Şen filmlerinden etkilendiğini de belirtelim.

İzmir'in küçük gol kralı...

İlkokul 1. sınıfı bitirdikten sonra ailesi Almanya'dan kesin dönüş yapıp, İzmir'e yerleşiyor. Matematikle arası pek iyi olmadığı için kendini iyice okuldan soyutluyor. Aklı fikri futbolcu olmakta! Nitekim de başarıyor bunu. 12 yaşındayken İzmir'in yerel gazeteleri ondan söz ediyor "Küçük gol kralı" diye.

Ama aklına koydu bir kere oyunculuğu!

İzmir Belediye Konservatuvarı’nda üç yıl okuyor, ardından da İstanbul macerası başlıyor. Tiyatro Mie’de çocuk oyunlarında oynuyor ve oyunculuk eğitimine Şahika Tekand’ın Stüdyo Oyuncuları’nda devam ediyor. Öte yandan da Beşiktaş'ta kadın ayakkabısı satıyor babasının dükkanında erkek kardeşiyle beraber.

Kariyerini etkileyen en büyük olay "şehla gözler"

Gözleriyle ilgili iki önemli olay var oyunculuk serüveninde. Bir: “Şehla oyuncu olmaz” diye konservatuvarın oyunculuk bölümüne kabul edilmeyişi... İki: Kariyerinin en önemli hocalarından Uğur Yücel’den işittiği “Bir çift yeşil gözle oyuncu olunmaz” cümlesi... Ama o yıldı mı? Tabii ki hayır! Şehla diye oyunculuk bölümüne alınmadığı Mimar Sinan Devlet Konservatuvarı’nda Modern Dans okuyor Şahika Tekand’ın önerisiyle.

1998 yılında televizyon dünyasına ilk adımını atıyor!

"Çiçeği Büyütmek" adlı dizide ilk deneyimini yapıyor. Ancak asıl hayatını değiştirecek dizi kapısında onu bekliyor: Uğur Yücel'in çektiği İkinci Bahar! Hem çocukluğundan beri hayran olduğu Şener Şen hem de Türk sinemasının sultanı Türkan Şoray ile birlikte oynayabilmek... Ne büyük başarı onun için!

Ardından diğer projeler çorap söküğü gibi geliyor; şehla gözle iyi bir oyuncu olunacağını hepsinde de kanıtlıyor.

Koçum Benim, Aslı ile Kerem, Bir İstanbul Masalı... Bunun yanı sıra birçok filmde yer alıyor.

Şöhretle pek işi olmuyor aslında.

Kardeşiyle birlikte ayakkabıcıda çalışmaya devam ediyor. “Bu çok yalan bir dünya” diyor sorulduğunda. “35 bölümlük bir dizi çekiyorsunuz, insanlar birilerini fiziği iyi olduğu için beğeniyor. Ama ömrünüz sadece 35 bölüm. Seneye diziniz yoksa, siz de yoksunuz.”

2004 yılında G.O.R.A filmiyle Cem Yılmaz ile başarılı bir serüvene başlıyor.

Hem de yakın arkadaşlığın temeli de atılmış oluyor bu filmle. Gay robot rolünde olduğu için fazlasıyla eleştiriliyor ve kendisine yöneltilen sorulara “Oyunculuk serüveni içinde her şeyi deniyorsunuz, ömrümün sonuna kadar da deneyeceğim. Gay robot da oynarım, transseksüel de oynarım, eşcinseli de oynarım, pezevenk de oynarım, her şeyi oynamak isterim. Niye oyunculuk yapılıyor ki zaten? Hayatta yapamadığınız bir sürü şeyi üzerine para verip yapma şansı veriyorlar. Bundan daha keyifli bir şey olabilir mi?” diye yanıt veriyor. Helal be!

2005 yılında ise yönetmen Türkan Derya ile evlenerek, kadın hayranlarını fazlasıyla üzüyor.

Ancak bu evlilik 5 yıl sürüyor. Bu evlilikten geriye kalan, üzerine her daim titrediği oğlu Ali Ateş oluyor.

İşte bu şehla gözlü adam, oyunculuğunun 19. yılında!

Her dahil olduğu projede başarılı işler yaparak devam ediyor yoluna.

Özellikle şu sıralar Fi dizisindeki Can Manay rolüyle oyunculuğunun top noktasında!

İzleyenleri ekrana kilitliyor resmen!

Biz de kendisine buradan başarılarının devamını diliyoruz.

Umarız onu ekranlarda uzun yıllar boyunca görmeye devam ederiz!

😎😎😎

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
alienca

ulan aşığım be

csa

Su 216 nın gay olmasıyla ilgiili soylediği sey adamın ne kadar açık fikirli ve geniş düşünebilen bir adam oldugunu gösteriyor. Fi dizisinde de cidden süper olmuş. Karakteri yazıldığı halinden daha da iyi oynuyor nerdeyse. Oyunculugu çok iyi. Cem Yılmaz filmlerinde görmekten de son derece mutluyum. Umarım uzun sureler bu sektörde izleriz kendisini.

portlekgoz

Çocuğa acıdım babasında o gözler varken kahverengi gözlü olmak nasıl bir şanstır ya

why

Yine de tatlı ya çocuğun gözleri

irembozkurt

Oyunculuğunun "tepe" noktasında.

edo

vay be ikinci bahar daha dün gibi,19 yıl geçmiş aradan.

Görüş Bildir