STK’lardan “Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet” Çağrısı: Bayrağını Al Gel

144PAYLAŞIM

Sivil toplum kuruluşları ve meslek örgütleri, artan terör olayları nedeniyle, ortak bir basın açıklaması yaptı.

17 Eylül Perşembe günü saat 16.30’da Ankara / Sıhhiye’de büyük bir buluşma gerçekleşecek. Yapılan çağrıda, yurdun en kuzeyinden en güneyine, en doğusundan en batısına, herkese sesleniyorlar ve bu sebeple de Türkiye'nin her bölgeden ulaşılabilir bir şehri olan Ankara'yı seçmişler. Bu buluşmanın amacı ise “Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet” demek.

Neden böyle bir inisiyatife ihtiyaç duyuldu?

Son dönemde artan terör olayları, gelen şehit haberleri herkes için aynı sıkıntı ve üzüntüyü beraberinde getiriyor.

Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet

Teröre karşı hep birlikte durulması ve ülkenin tamamında birlikte yaşama iradesi gösterilmesi gerekiyor. Bu duygularla Türkiye’nin her kesimini temsil eden sivil toplum örgütleri, Ankara’da büyük bir buluşma tertipliyor.
Bu büyük buluşmanın tek bir teması var: “Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet”

Kimler katılabilir?

STK'lar tarafından yapılan bu çağrı, yalnızca STK üyelerine değil, tüm yurttaşlara yapılıyor. O gün teröre Hayır, kardeşliğe EVET demek isteyen herkes bayrağını alsın buluşmaya gelsin istiyorlar.

Buluşmanın tek sembolü Türk bayrağı, tek sloganı “Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet” olacak

Tüm yurttaşlara "Bayrağını al da gel!" çağrısında bulunan STK'lar, aynı zaman katılamayacak olanlardan da bir ricada bulunuyor: "Evimizi, işimizi, arabamızı, dükkanımızı, fabrikamızı, durağımızı, bütün mekanlarımıza al bayrağımızla süsleyelim. Tüm Türkiye al yıldızlı bayrağımızla süslensin istiyoruz. O gün farklılıklarımıza değil ortaklıklarımıza, umut dolu geleceğimize odaklanacağız."

"Kökenimiz, kimliğimiz, inancımız ne olursa olsun, 78 milyon hepimiz Türkiye’yiz."

"Bizim en büyük gücümüz birliğimiz, bütünlüğümüz, kardeşliğimiz. Bu süreçte daha soğukkanlı, daha sağduyulu olalım. Kışkırtıcı söylemleri bırakalım, toplumu germekten kaçınalım. Terörü “ama”sız hep birlikte lanetleyelim. Kardeşlik irademizi her gün vurgulayalım. Ülkemizin tamamında birlikte yaşama iradesi göstermeliyiz. Başka Türkiye yok. Gün birlik olma günüdür."

www.terorehayırkardesligeevet.org

Aynı zamanda twitter üzerinden başlatılan #terörehayırkardeşliğeevet hashtag'i aracılığıyla da tüm Türkiye'ye yayılması umut ediliyor... #terörehayırkardeşliğeevet

https://twitter.com/bayraginialgel

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
pheoebe

içimden bir ses ortalığı karıştırcaklar gibime geliyo gene bir yerleri yakmasalar bari

merveakgul

ankarada mı ya tüh..

ayakkabici-katniss

Bayrağınıda al gel demek ne demek ? burası Türkiye Cumhuriyeti değilmi Biz o Bayrak için kaç şehit vermedikmi adamlar Türkiye'de gidiyolar kürt bayragı asıyolar gidiyolar kürtçe konusuyolar konusduklarıda bişeye benzese , gerçekten bende şavas istemiyorum. Bu Ülkeye ATATÜRK gelmedigi sürece bir daha hayatta düzelmez

verjilyus

Benim anlamadığım şey neden Ankara'da yapıyorlar. Bunun Madrid yürüyüşü gibi bir milat olmasını istiyorlarsa en kalabalık şehirde ypmaları lazım...buda İstanbul...Eğer İstanbul'da olursa 5 milyon dahi olacak yürüyüş Ankara'da 1 milyonu bile geçmeyebilir.

okan-keskin2

okusaydın anlardın yazmış orada her bölgeden ulaşılabilir uzaklıkta olması için buna sadece Ankara daki kişiler katılmıcak ülkenin dört bir yanından kişi gelmesi bekleniyor

e_nsal

Ayrıca böyle bir büyük yürüyüş İstanbul'da yapılsa İstanbul felç olur o yüzden Ankara daha mantıklı

verjilyus

Okan kardeşim,İstanbul'un ulaşım altyapısı birçok şehire trenlerle bağlanmış olması uçak seferleri zaten buna müsait değil mi?

okan-keskin2

uçak ile gelen olucağını sanmıyorum otobüs tutulcak otobüsde ucuza gelsin diye herhalde ne bilim :D

nasjjj

Bu saatten sonra alırsın sen kardeşliği. Bütün onun bunun çocuklarından temizlenecek bu ülke hayırlısıyla..

Görüş Bildir