Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Startup Dedikoduları: Ergen İnternet Startupları

0PAYLAŞIM

Bazen kullandığınız internet uygulamasının yetişkin gibi değil de sorumsuz bir ergen gibi davrandığını düşünüyor musunuz?

Çıkan haberlere göre, Armut kullananlar düşünüyor...

Armut evinizdeki tamirat, temizlik gibi işleri yapacak kişileri bulmanızı sağlayan bir platform. Evinize girecek kişinin sabıka kaydının kontrol edilmiş olmasını, fiyatların keyfi olmamasını, ödemenin elden değil internetten yapılmasını beklersiniz, değil mi?

Ama öyle değilmiş. Geçen hafta, kaparosunu dolandırıcıya kaptıranların, evinden hırsızlık olanların feryatları internete taştı.

Bu hafta da e-scooter Martı’yı kullanan biri gece yarısı arabanın altında kalarak öldü. Gece yarısı ortalık sarhoş sürücü doluyken kullanmanın yasak olmasını beklersiniz, değil mi?

Ayrıca kullanıcıların kazalara karşı sigortalı olduğunu düşünürsünüz. Anlaşılan öyle değilmiş...

Birkaç sene önce Delhi’de bir Uber şoförü gece evine giden bir kızın ırzına geçince, halk Uber’in ofisini taşlamıştı. Uber takip eden yıllarda hızlı büyümek pahasına yerli paydaşları tatmin edecek bir sistem kuramadığı için –Türkiye dahil—birçok ülkeden kovuldu.

Daha geçen ay Uber’in Londra’daki lisansı aynı nedenle iptal edildi...

Önümüzdeki yıllarda hem hizmet sağlayıcıya hem kullanıcısına güven veren startuplar başarılı olacak. Ben platformum, sorumluluk sizde, hızlı büyüyüp işi satar giderim diye yola çıkan girişimlerin hüsrana uğradığını göreceğiz.

20 yıl önce bu taktik tutuyordu. Artık internetin ergenlik çağı bitti...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gelirkenyogurtal

Samimi söylüyorum vazgeç kanka bak manyak olursun

okisi

bu neyin pr ı şimdi aq martı gayet mükemmel uber keşke geri gelse armutta aradığımı bulabiliyorum amk

rendan34

Reklamı yedirmeye çalışmanın yeni trendi felan heralde. Bir şeyi boklarken aısl markanın reklamını çaktırmadan yapmaya çalışmak. Daha reklam yedirmeyi başaramıyosunuz, marketingi nasıl başaracaksınız?

korelasyonnews

Niye marketing mevzusunu beceremiyorsunuz? Yani gerçekten neden bu işi bu kadar basit ve yanlışlarla dolu yapıyorsunuz.. Propaganda nedir, propaganda çeşitleri nedir, nasıl yapılır, uygulama yöntemleri ve araçları kullanma methodları nelerdir gibi soruları araştırırsanız bence doğru yola gidersiniz. En azından daha doğru para kazanırsınız ve daha kaliteli iş yaparsınız!

despresso

kim uğraşacak marketingle? ilgiyi çeker müşteriyi toplar paramı alır basar giderim kafası bu. devamlılık önemli değil ilk başta akan para önemli. armutun gönderdiği tesisatçılar arkadaşımın parasını ve evinden eşyasını çaldılar. armut hiç bir şey yapmadı.

cicek-papatya-gul

Armut reklamı yapılmış arkadaşlar o kadar kasmayın

Görüş Bildir