Görüş Bildir
Haberler
Spotify artık PlayStation Uygulaması Olarak da Yayında

Spotify artık PlayStation Uygulaması Olarak da Yayında

ATKN
31.03.2015 - 10:14
İçeriğin Devamı Aşağıda

Bir süre önce Sony ve Spotify arasında yapılacağı paylaşılan anlaşma sonuçlandı ve ilk meyvesini de verdi. Artık PlayStation 3 ve PlayStation 4 kullanıcılarının PlayStation Music servisini Spotify altyapısıyla kullanmasına izin verecek. Böylece oyuncular, oyun oynadıkları esnada Spotify hesaplarına bağlanıp kendi müziklerini de dinleyebilecek.

Toplam ücretli aboneli sayısı 15 milyon kişi olan Spotify’ın kütüphanesinde 30 milyondan fazla şarkı bulunuyor. Böylesi geniş bir arşive PlayStation’ları üstünden ulaşmaya imkan bulacak oyuncular açısından da PlayStation’ın Spotify uygulaması oldukça güzel bir gelişme.

PlayStation Music servisi Spotify işbirliği ile daha zengin ve içerik açısından daha anlamlı. Oyuncuların da kendi oyun müziklerini atayabilmesi, oyunu durdurmak zorunda kalmadan akıllı telefon/tableti kullanarak ikinci ekrandan şarkı seçimlerini Spotify uygulamaları üstünden yapabilmeleri yeniliğin getirdiği en büyük avantajlardan.

PlayStation Music içindeki Spotify’ın 41 ülkede faaliyete geçtiğini ve hem Sony hem de Spotify’ın üst düzey yöneticilerinin “oyun oynarken müzik dinlemek” konusunda oyuncuların ne istediğini anladıkları sonucuna vardığımızı söyleyebiliriz.

Webrazzi

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın