Söz Düellosu Sürüyor: MHP'den Babacan'a 'Harry Potter'lı Yanıt

 > 
222PAYLAŞIM

MHP ile DEVA Partisi arasındaki söz düellosu sürüyor. MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin FETÖ iddiasına “deli saçması” yanıtı veren DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’a, MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman’dan sert yanıt geldi. Ataman “30 günde ekonomiyi toparlayacağını söyleyen Ali Potter, korona günlerinde Harry Potter izleyedursun, Milliyetçi Hareket Partisi gerekli gördüğü tüm konularda Cumhurbaşkanlığı Kabinesinin kıymetli Bakanlarına katkılarını sunmakta, olumlu icraatlerde de takdirlerini ifade etmektedir" ifadelerini kullandı.

MHP'li Büyükataman, DEVA Genel Başkanı Ali Babacan'ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile ilgili sözlerine dair yazılı açıklama yaptı. Büyükataman, Babacan'a tepki göstererek, "Her fırsatta Sayın Genel Başkanımıza haddini aşan sözler sarf eden Babacan'ın dili kendisine ait değildir. Biz bu dili çok iyi bilmekteyiz. Bu dil; Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli'nin, FETÖ'nün boğazına tıkadığı dildir. Bu dil, PKK sevicilerine kıvırıp yutturduğumuz dildir. Bu dil, Türkiye'deki siyasi şubelerine Sayın Devlet Bahçeli'yi hedefe koyduran kaynağı dışarıda bir merkezin dilidir" ifadelerini kullandı.

"PKK ve FETÖ sözcülerine vaatte bulunuyor"

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman

Babacan'ın konu MHP olduğunda hayâyı ve riyayı bir kenara bırakarak doğrudan düşman kesildiğini belirten Büyükataman, şunları kaydetti:

"Kendine faydası olmayanların milletin dertlerine 'deva' olmak için çıktıklarını iddia ettikleri yol, yol değildir. Bunlar gereksiz ve boş işler uzmanıdır. Büyük Türk milleti kargaların kılavuzluğuna muhtaç kalmamıştır, kalmayacaktır. FETÖ’ye milyon dolarlık peşkeşi hâlâ yüzü kızarmadan savunmaya kalkanların Türk milletinin acılarına ortak olmasını beklemiyoruz. Düşünce özgürlüğü adı altında PKK ve FETÖ sözcülerine Türk milletine özgürce düşmanlık yapmayı vadeden Babacan’a ve bağlı olduğu bitik bataryaya Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in veciz sözünü hatırlatmak isteriz: 'Türkiye’yi parçalama, Türk milletini bölme diye bir hürriyetten söz edilemez."

"Bir meczubun bir dâhiye dil uzatmasından farksız"

Büyükataman, MHP'nin Cumhur İttifak'’nın iki eşit ve onurlu bileşeninden birisi olduğunu, ancak MHP ve AKP'nin iki ayrı tüzel kişiliği bulunduğunu vurgulayarak, "Sayın Bakanların belirlenmesi ve karar alma yetkisi Sayın Cumhurbaşkanındadır. Parmağını şıklatarak demokrasi getireceğini, 30 günde ekonomiyi toparlayacağını söyleyen Ali Potter, korona günlerinde Harry Potter izleyedursun Milliyetçi Hareket Partisi gerekli gördüğü tüm konularda Cumhurbaşkanlığı Kabinesinin kıymetli Bakanlarına katkılarını sunmakta, olumlu icraatlerde de takdirlerini ifade etmektedir. Akıl tutulması yaşayanların, aklı ipotek altında olanların Sayın Genel Başkanımızın akıl ürünü sözlerini deli saçması olarak adlandırması bir meczubun bir dâhiye dil uzatmasından farksızdır" ifadelerini kullandı.

Tartışma nasıl başladı?

Ali Babacan'dan Bahçeli ve MHP'ye: Ülkeye Hangi Faydaları Dokunuyor? - onedio.com
Ali Babacan'dan Bahçeli ve MHP'ye: Ülkeye Hangi Faydaları Dokunuyor? - onedio.com

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti, Gelecek Partisi ve DEVA Partisi için 'FETÖ projesi' suçlamasında bulununca, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'dan "Memleketi batırdıkları günleri bir hatırlasınlar. Ülkeye hangi faydaları dokunuyor, bu ülke için ne yapıyorlar?"  yanıtı geldi. 

Yaptığı yazılı açıklamayla Bahçeli'ye yöneltilen eleştirilere tepki gösteren MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman ise "Kraliçe’nin narin Gül’ünün sahaya sürdüğü piyon dahi cesaretini toplayıp üzerimize gelmektedir" ifadelerini kullandı.

Bahçeli'nin iddialarına "deli saçması" yanıtı

Ali Babacan, Seçilirse Yapacağı İlk İcraatı Cüneyt Özdemir'e Açıkladı: 'Düşünce Suçlularını Serbest Bırakacağız' - onedio.com
Ali Babacan, Seçilirse Yapacağı İlk İcraatı Cüneyt Özdemir'e Açıkladı: 'Düşünce Suçlularını Serbest Bırakacağız' - onedio.com

DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan dün gazeteci Cüneyt Özdemri'in Youtube kanalına konuk oldu ve iktidara gelmeleri durumunda ilk iş olarak cezaevinde bulunan düşünce suçlularını serbest bırakacaklarını belirtti. 

Gelen bir soru üzerine Bahçeli'nin FETÖ suçlamasını da yanıt veren Babacan, bu iddia için "deli saçması" dedi. Babacan şunları kaydetti:

"Şimdi bunlar deli saçması iddialar. Evet DEVA Partisi bir projedir ama bu bir Anadolu projesidir. Bir Trakya projesidir. Türkiye'nin her bir yanında binlerce kişi şu anda bizim teşkilatlarımızda görev almak için başvurmuş durumda.

Hangi dış gücün buna gücü yeter Allah aşkına ama ben şunu anlıyorum. Bazı partilerin siyaset tarzı dikkat ederseniz tamamen iftira, hakaret, hamaset. Buradan besleniyorlar. Biz alın terinden besleniyoruz. Bilek gücünden besleniyoruz. Bizim siyasetimiz hep böyle olacak. Ben arzu etmezdim ki herhangi bir siyasi partiyle polemiğe girmek ama bu kadar iftira bu kadar çamur olursa, bunun üzerine tabi ki bir şeyler söylemek gerekiyor. Ancak biliyorsunuz biz o konuyu kapattık."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir