Ali Babacan'dan Bahçeli ve MHP'ye: Ülkeye Hangi Faydaları Dokunuyor?

 > 
185PAYLAŞIM

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, MHP lideri Bahçeli’nin yeni kurulan 3 partiyle ilgili 'FETÖ projesi' suçlamalarına "Memleketi batırdıkları günleri bir hatırlasınlar. Ülkeye hangi faydaları dokunuyor, bu ülke için ne yapıyorlar?" diyerek karşılık verdi. Babacan'ın bu sözlerine sert tepki gösteren MHP Genel Sekreteri ise Babacan için "Kraliçe’nin narin Gül’ünün sahaya sürdüğü piyon" benzetmesinde bulundu.

3 partiyi 'FETÖ projesi' olmakla suçlayan Bahçeli: Bu kadar tesadüf olmaz 🎥

Star TV'den Nazlı Çelik'e açıklama yapan MHP lideri Devlet Bahçeli, İYİ Parti, Gelecek Partisi ve Demokrasi ve Atılım Partisi'nin (DEVA) isimlerinin 'FETÖ projesi'ne uygun olarak seçildiğini söylemişti. 

Bahçeli, "Yoksa bu kadar tesadüf etmez. 'İYİ' olacak, 'Gelecek' olacak, 'DEVA' olacak. Ama Meclis'te özellikle Cumhur İttifakı'nın ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin 2023 yılındaki yapısına karşı güçlü bir muhalefet unsuru oluşturmak maksadıyla düşünülmüş bir şeydir. FETÖ projesidir, Pensilvanya kaynaklıdır" demişti.

Babacan: Ülke için ne yapıyorlar? Hangi faydaları dokunuyor?

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Bahçeli’nin suçlamalarına "Ülkeye hangi faydaları dokunuyor, bu ülke için ne yapıyorlar? "sözleriyle karşılık verdi.

"Ona çamur at, buna iftira at… Çok kolay işler" 🎥

Karar TV canlı yayınında Ahmet Taşgetiren, Elif Çakır ve Yıldıray Oğur'un sorularını yanıtlayan Babacan Bahçeli ile ilgili şunları söyledi:

"Biz işimize bakıyoruz. Laf üretiyorlar. Dönsünler biraz iş üretsinler. Üçlü koalisyon dönemlerinde ne yapmışlar o dönemlere bir baksınlar. Memleketi batırdıkları günleri bir hatırlasınlar. Eminim o günler dejavu olarak geliyordur akıllarına. Bütün sistem yerle bir olurken, 20 tane banka iflas ederken, Türkiye fakirleşirken iktidar ortağıydılar. Bugün dejavu yaşıyorlar ben onu anlıyorum. Laf üretmesinler de biraz iş üretsinler. Şu ülkenin sıkıntılı durumundan çıkarmak için ne yapıyorlar, onları biraz anlatsınlar. Şu anda iktidar güçleri ellerinde. Ülkeye hangi faydaları dokunuyor, bu ülke için ne yapıyorlar? Bu ülke ayağa kalksın, krizi çabuk atlatsın diye ne üretiyorlar? Bu ülkeye faydalı ne yapıyorlar? Yoksa ona çamur at, buna çamur at, iftira at… Oturduğun yerden çok kolay işler."

MHP'li Büyükataman: "Kraliçe’nin narin Gül’ünün sahaya sürdüğü piyon"

Yaptığı yazılı açıklamayla Bahçeli'ye yöneltilen eleştirilere tepki gösteren MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman ise "Kraliçe’nin narin Gül’ünün sahaya sürdüğü piyon dahi cesaretini toplayıp üzerimize gelmektedir" ifadelerini kullandı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir