Sosyal Medyada Kendine Has Bir Tarz Yaratmış 11 Futbolcu Tipi

 > -

1. Düz adam

Gelen her mentiona mümkün mertebe cevap vermeye gayret eden, hayranlarını boş çevirmeyen en asil duygunun futbolcusu. Alex de Souza'yı tabii ki yalnızca verdiği net cevaplarla sınırlandırmıyoruz, kendisi efendiliğiyle özdeşleşmiş bir isim.

2. Hassasiyet sahibi futbolcu

Milli bayram sektirmeyen, kırmızı çizgileri olan futbolculardır. Örnekleri çoktur. İlk zamanlar eşini Türkiye'te gelmeye ikna edemeyen futbolcular, bir yıl içinde bayrakla poz verir, iki üç sene içinde de çocuklarına İstiklal Marşı öğretir, kalbimizi kazanırlar.

3. Sürekli Instagram'da takılan, kadın fotoğrafları beğenen futbolcu

Ünlü olmanın kötü taraflarından birisi, bir fotoğraf beğendiğinde herkes görüyor. Instagram'da artık özellikle önemli bir maç öncesindeki gecede, futbolcuysanız sakın bir fotoğraf beğenmeyin. 

Hemen, 'kardeşm yarın çeyrek final maçı var, adam gece ikide kadınların fotoğraflarını beğeniyor' şeklinde muhabbetler oluyor.

Miroslav Stoch, Instagram'la özdeşleşmiş bir isimdi. Bu da yakalandığı anlardan birisi. Stoch, Fenerbahçe'ye vedasını bile Instagram'dan yapmıştı. Alex için Twitter neyse, Stoch için de Instagram odur. Gelecek sezon Fenerbahçe'ye dönme ihtimali var, çoluğumuzu çocuğumuzu Instagram'lara gönderemeyeceğiz böyleleri yüzünden...

4. Takımından ayrılmasına rağmen rakiplere laf çakmayı ihmal etmeyen futbolcu

Genellikle takımından ayrılan futbolcular, ara sıra vefa hesabı takımlarına destek mesajı gönderirler, kutlarlar, birlikte üzülürler...

Ancak bu farklı bir tarz. Ve bu tarzın önde gelenlerinden biri olan Appiah, Galatasaray'ın her mağlubiyetinden sonra menşını sona alıyor. Yarın birgün TT Arena'da tek başına truva yapıp sahaya meşale atacak potansiyelde nefret dolu görünüyor.

5. Google Translate futbolcusu

Beden diliyle anlatsa anlayacağımız, ancak yazıya dökünce işleri sıkıntıya sokan futbolcular. 

Dany, belki de bir çevirmenden yardım almanın zamanı gelmiştir dostum?

6. Güzel sözler futbolcusu

Günün anlam ve önemine ilişkin özlü sözler, dizelerle zaman akışlarında yer edinen tayfa. 

Futbolu bıraktıktan sonra da, bu arkadaşlardan muhtemelen şu şekilde paylaşımlar gelmeye devam edecektir;

"BABA" rızık kapısıdır açmasını bilene 

"ANNE" cennet kapısıdır girmesini bilene 

"KARDEŞ" gönül aynasıdır bakmasını bilene

7. Espritüel ekip

Fazla söze gerek bırakmayanlar...

8. Ayarcılar

Sosyal medyada da en az sahalarda olduğu kadar agresif futbolculardır. Maçlardan sonra gülmeler, fanatik taraftarların bazen hakaret boyutuna varan paylaşımlarını rt'lemek bu ekibin en büyük hobisidir.

9. Dindar futbolcu

Golden sonra secdeye giden futbolcular, galibiyetlerden sonra da Twitter'da şükrederler, dua ederler, dine davet ederler. 

Günümüz Türk futbolunda Demba Ba bu alanda tabii ki bir numara...

10. Romantik akım üyeleri

Bekar futbolcular gibi Instagram'da fotoğraf beğenemedikleri için, sevgililerine, eşlerine karşı kedi gibidirler. 

Popüler çift Caner-Asena Erkin ve aralarındaki tatlılıktan ölecek konuşmalar örnek verilebilir. Çocuk sahibi olma aşamasına gelindiğinde genellikle topu forma içine sokup, golden sonra eşlerine mesaj gönderirler, biberon hareketi yaparlar.

Çocuk iki-üç yaşına geldiğinde tesislere getirip topa vurdurur, basın mensuplarına poz verirler. Sonrası da bildiğiniz gibi, TV'de futbol yorumculuğu.

11. Parası fazla gelenler

Parayla imanın kimde olduğu belli olmaz derler ama sözleşmelerden az çok belli... Ayda 300 bin 500 bin euro aldıktan sonra birkaç ay maaş almasan bile, hergün bir buçuk iskender + meşrubat + künefe yiyebilecek konumdasın...

Normalde futbolcular bunu pek ön plana çıkarmaz, ama Engin Baytar ve Yiğit Gökoğlan'ın sansasyonel videosu, parası fazla gelenler akımını da tekrardan tartışmaya açtı!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
soylemelih

Asena'nın özlemesini , canerin de onu özlemesini insanlar favorileri yapmış :) nereye gidiyoruz aq !

erdincwho

Sondaki ibneleri bir kenara koyarsak güzel olmuş Puştlar hem takımlarına bir faydaları yok hem de elin garibanının yıllarca çalışsa toplayamayacağı parayı alıp bir de taşak geçiyorlar. Çok böyle gereksiz futbolcu ülkede.

maja-ayaz

Alex <3

strongunion

Alex candır ❤️

serdarnas

Hepsini seviyoruz la :D

Başlıklar

Alex de SouzaArda TuranDeepMindFenerbahçeFenerbahçe Spor KulübüInstagramİstiklal MarşıTwitterannefutbol
Görüş Bildir