Soruşturma Tamamlandı: Polislerin Darp Ettiği Müzisyen Gülşah Erol'a Hapis Talebi

 > 
29PAYLAŞIM

Kadıköy Metro istasyonunda polislerin darp ettiği Gülşah Erol ve darp eden polisler hakkında yürütülen soruşturma 1.5 yıl sonra tamamlandı. Müzisyen Erol hakkında üç ayrı suçtan 11.5 yıla kadar, polislerden biri hakkında üç suçtan 6.5 yıla, diğeri hakkında da 4 ayrı suçtan 14 yıl 10 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma sonucunda hazırlanan iddianamede Gülşah Erol ve iki polis hem müşteki hem de sanık sıfatı ile yer aldı.

Özel güvenlik görevlileri ile çıkan tartışmaya polis müdahil oldu

İddianamede 2 Ağustos 2017 tarihinde Kadıköy Metro istasyonuna giden Gülşah Erol’un, istasyon girişine geldiği, bir yerde unuttuğu cep telefonu ve şarj aletini almaya gitmek için yanında bulunan valizini ve müzik aletini turnikelerde görevli özel güvenlik görevlilerine teslim etmek istediği belirtildi. Özel güvenlik görevlilerinin yasak olduğunu gerekçe göstererek müzik aleti ve valizi almayı kabul etmediği belirtilen iddianamede Gülşah Erol’un ısrar etmesi üzerine taraflar arasında tartışma çıktığı, polis memurları S.A. ve M.Ö.’nün olay yerine gelerek tartışmaya dahil olduğu, taraflar arasında yaşanan sözlü tartışmanın karşılıklı itişmeye dönüştüğü öne sürüldü.

Polislerin Gülşah Erol'u götürme anı kameralara böyle yansımıştı:

"Dinlenme odasında silahla tehdit"

Müşteki şüpheli polis memurları M.Ö. ve S.A.’nın da tartışma sırasında Gülşah Erol’u metro istasyonu içindeki görevli personelin dinlenme odasına götürerek birlikte darp ederek yaraladıkları, müzik enstrümanını kırarak zarar verdikleri, silah göstererek tehdit ettikleri anlatıldı.

Metroda Darp Edildiğini Açıklayan Müzisyen Gülşah Erol: 'Enstrümanımı Bomba, Beni de Terörist İlan Ettiler' - onedio.com
Metroda Darp Edildiğini Açıklayan Müzisyen Gülşah Erol: 'Enstrümanımı Bomba, Beni de Terörist İlan Ettiler' - onedio.com

Gülşah Erol 2 Ağustos 2017 tarihinde meydana gelen olayın ardından yaptığı açıklamada şöyle demişti:

"2 polis memuru tarafından darp edildim. Kadıköy Metro girişinde. Enstrümanımı bomba beni de terörist ilan ederek bir odaya kapattılar. Ellerime kelepçe takılıp defalarca yumruklandım ve tekmelendim. Türk bayrağı ile suratıma vurdular, biz bu ülkenin vatandaşıyız diyerek, ya ben? Müzisyenim kollarıma, ellerime lütfen dikkat edin dememle daha çok darp edildim. Benim gibi insanlar bu ülkeden gitmeliymiş, ben ve benim gibiler vatan hainiymiş.

Beni hapse atmakla tehdit ettiler, tüm aileme ağza alınmayacak sözlerle hakaret ettiler. Sonuç tertemiz olan hayatımla, kalbimle özgürüm lakin canım çok yanıyor… Vücudumda oluşan zararların fotoğraflarını koymadım, çünkü çok kötü, bu kadarı bile bu ülkede neye maruz kaldığımı gösteriyor olmalı. Ben müzisyenim! Bu ülkeye emek harcayan bir sanatçıyım. Hakettiğim bu mu?! Lütfen dikkat edin müzisyen, sanatçı arkadaşlar, size hakaretle ve saldırıyla yaklaşsalar dahi susun ve yanlarından uzaklaşın. Her yerim ağrıyor, çenem, gözüm, yüzüm, bacaklarım ve kollarım darp içinde ama en çok kalbim acıyor. Dün ölebilirdim…”

Darp edilene de dava açıldı

İddianamede, müşteki şüpheli Gülşah Erol için, “Kamu görevi nedeniyle kamu görevlisini basit yaralama”, “Kamu görevlisine görevinden dolayı alenen hakaret” ve “Tehdit” suçlarından 3 yıldan 11 yıl 6 aya kadar, müşteki şüpheli M. Ö. için “Basit yaralama”, “Hakaret”, “Mala zarar verme” suçlarından 1 yıl 1 aydan 6.5 yıla, müşteki şüpheli polis memuru S.A. için “Basit yaralama”, “Hakaret”, “Mala zarar verme”, “Kamu görevine ait araç ve gereçleri suçta kullanarak silahla tehdit” suçlarından 3 yıl 11 aydan 14 yıl 10 aya kadar hapis cezası istendi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir