Sony’nin Prototip Projektörü Yüzeyleri Dokunmatik Ekrana Dönüştürüyor

-

Sony’nin Future Lab ismini verdiği Ar-Ge grubu, çılgın fikirleri prototip haline getirmeye devam ediyor. Son örneklerini Amerika’nın Austin şehrinde düzenlenen SXSW etkinliğinde sunan ekip, Sony projektör prototipini kullanarak yüzeyleri dokunmatik ekrana dönüştürüyor.

İnteraktif Masaüstü adı verilen bu proje, derinlik ve hareket sensörleri sayesinde yüzeyin üstüne koyulan kitapları yansıtabiliyor. Bu projenin, Bastian Brocker’in 2012’de PlayStation Eye kamera ve Microsoft Kinect sensörünü kullanarak geliştirdiği gerçeklik özellikli kahve masasının gerçeğe dönüştürülmüş hali olduğunu söyleyebiliriz.

Projektör prototipinin özelliklerini gösterirken Lewis Caroll’un Alice Harikalar Diyarında eserini kullanan Sony, kitap açıldığında içinde bulunan animasyonların sürüklenerek masaüstüne taşınabildiğini ve masaüstünde bulunan gerçek nesnelerle etkileşim içine girebildiğini gösterdi.

Şimdilik prototip aşamasında olan proje, tarih kitapları ve önemli edebi eserlerin hareketli ve interaktif ders materyallerine dönüşmesi açısından son derece etkileyici.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir