Sönük Saçlara Can Vermeye Geldik! Sönük Saçları Adeta Dans Ettirmeye Başlayacak İpuçları

1PAYLAŞIM

İnce telli saçlara sahip olanların en büyük dertlerinden biri saçlarını hacimli gösterememek. Farkında olmadan her gün yaptığımız bazı hatalar saçımızın daha da sönmesine neden oluyor. Artık sönük saçlı günler geride kalacak, sizin için araştırdık, derledik. İşte sönük saçlara hacim katacak ipuçları…

Saçlarınızı her gün yıkamayın!

Saçlarınızı her gün yıkamak daha sık yağlanmasına sebep olacak. Bu şekilde yağ dengesi bozulursa hacim kazanması pek mümkün değil. Bir gün ara vermeyi deneyin, saçlarınızın da zamanla buna alıştığını göreceksiniz.

Saçınıza hacim verebilecek ürünler…

Saçlarınızı yıkamadığınız günlerde yağlı görünümü azaltacak olan kuru şampuanlar, aynı zamanda saçlarınızın hacim kazanmasını da sağlayacak. Kuru şampuanlara alternatif olarak bebek pudrasını da düşünebilirsiniz. Dalgalı saçlar için deniz tuzu spreyi hacim verme açısından daha etkili bir ürün olabilir.

Hindistan cevizi yağı mucizesi…

Yağların saçlarınızı daha çok ağırlaştırıp sönükleştireceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Duştan birkaç saat önce bütün saçınıza Hindistan cevizi yağını sürün ve bekletin. Düzenli kullanımda saçınızın nasıl yenilendiğine siz de inanamayacaksınız.

Sıcak sudan uzak durmakta fayda var!

Yağlı ve sönük saçlı insanlar duş alırken genelde daha sıcak su kullanmayı tercih ederler. Fakat bu, en sık yapılan hatalardan biridir. Sıcak su saç diplerinize zarar verir ve saçınızın doğal sebum dengesini bozar. Bu da saçınızın daha çok sönmesine neden olur. Bu yüzden ılık, hatta soğuğa yakın ılık su kullanmak saçınıza daha iyi gelecektir.

Saç kremlerine dikkat!

Duşta kullanılan saç kremleri içerikleri nedeniyle saçlarınızı sönükleştirebilir. Bu nedenle duşta saç kremini sonda değil de en başta kullanmayı deneyin. Farka siz de şaşıracaksınız.

Saçınızı kuruturken bir de bunu deneyin!

Saç kuruturken yaptığımız en büyük hatalardan biri saç kurutma makinesini tepeden tutmak ve zaten sönük olan saçımızı daha da bastırmak. Saçınızı kuruturken başınızı öne eğip saç kurutma makinesini alttan tutun. Saçlarınızın daha hacimli durduğunu siz de fark edeceksiniz.

Saç ayırma sorunsalı…

Saçlarınızı devamlı aynı bölgeden ayırıyorsanız bir süre sonra bu ayrıma alışırlar ve sönerler. Farklı saç ayrımları denemek saçınızın hacimlenmesine katkı sağlayabilir.

Renk oyunlarını deneyin!

Saçınızın hacimlenirken biraz da değişmesini isterseniz renk oyunları için muhteşem bir fırsat olabilir. Tek renk ve koyu tonlar saçınızı daha ince gösterir. Fakat doğal bir ombre geçişi ile saçlarınızı daha hacimli tutabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir